MENU

ВВС: Перша афроамериканка-віцепрезидентка США. Хто така Камала Гарріс?

996 2

ВВС: Перша афроамериканка-віцепрезидентка США. Хто така Камала Гарріс?

Перемога Джо Байдена на виборах у США означає, що посаду віцепрезидента обійме колишня генпрокурорка Каліфорнії і сенаторка Камала Гарріс. Розповідаємо, що про неї відомо.

Про це пише ВВС, інформує UAINFO.org.

Коментуючи новину про те, що саме Камала Гарріс стане кандидатом у віцепрезиденти США від демократів, президент Дональд Трамп не приховував роздратування.

"Це людина, яка багато-багато разів говорила неправду. Вона великий прихильник підвищення податків, вона хоче зменшити фінансування наших збройних сил. Вона виступає проти видобутку сланцевої нафти…", - заявляв Трамп, виступаючи перед журналістами в Білому домі.

Вже за дві хвилини після цього він відклав картки, на яких, як помітили журналісти, був зібраний весь перелік претензій до Гарріс, вирішивши, що він зможе сформулювати свою позицію й без підглядань у папірці.

"Камала Гарріс, - продовжив президент, - неймовірно мерзотна людина. Найгрубіша, найжахливіша і найліберальніша з усіх у Сенаті США. Я не можу повірити, що Джо Байден обрав її як партнера у передвиборчих перегонах!".

Появу Гарріс як кандидата у віцепрезиденти можна назвати неприємним сюрпризом для Трампа і працівників його передвиборчого штабу.

Читайте також: Вполне вероятно, что 78-летний Байден не доработает до конца срока, и Камала Харрис будет исполнять обязанности президента – Спиридонов

"Вона становить серйозну загрозу і може вдихнути в кампанію Байдена таку необхідну енергію", - заявляв один із політтехнологів Дональда Трампа.

У ході передвиборчих перегонів штаб президента намагався виставити Джо Байдена людиною, нездатною протистояти впливу "радикально лівого крила" у Демократичній партії.

Проте поява Гарріс як кандидата у віцепрезиденти дещо вдарила по цій стратегії - у Демократичній партії її вважають переконаною центристкою, і аж ніяк не прихильницею лівих радикалів.

Її вік - 55 років - також став одним із важливих факторів: оглядачі у США всерйоз обговорюють варіант, за якого Гарріс може зайняти президентське крісло.

"Вона була першою темношкірою жінкою, обраною окружним прокурором в історії Каліфорнії, першою жінкою, яку обрали генпрокурором Каліфорнії, першим сенатором США з індійським корінням", - заявляв BBC викладач Колумбійського університету Річард Фолік.

"А зараз вона - перша афроамериканка і водночас перша американка азійського походження, яка бере участь у виборах як кандидат у віцепрезиденти. Тому будь-яка атака на неї - сигнал до мобілізації найрізноманітніших расових та етнічних громад у США".

Донька

Її батьки - народжена в Індії Шамала Гопалан та імігрант із Ямайки Дональд Гарріс - зустрілися в університеті Берклі. Обидва були активістами руху за рівні права, постійно брали участь в акціях та мітингах і, як вони твердять, брали з собою на демонстрації доньку.

Батьки Гарріс розлучились, коли їй було сім років, тому мати виховувала її та її молодшу сестру, сама.

Родина жила в бідному, переважно афроамериканському районі. Але наприкінці 60-х у Каліфорнії оголосили програму "інтеграції" расових меншин, приписавши темношкірих дітей з бідних сімей до шкіл у білих районах. В одну з таких шкіл і потрапила Гарріс.

"Моя мама дуже добре розуміла, що вона виховує двох чорних доньок, - писала Гарріс у своїй автобіографії. - Вона хотіла, щоб ми виросли впевненими в собі, гордими чорними жінками".

Згодом родина переїхала до Канади, де мамі Гарріс запропонували посаду професора в університеті Макгілл. Якщо вірити Книзі Гарріс, у Монреалі вона разом із молодшою сестрою провела першу демонстрацію - в будинку, де вони мешкали, дітям було заборонено гратися на галявині, але після влаштованої ними акції це правило скасували.

Після школи Гарріс отримала диплом бакалавра з економіки та політології в університеті Говард, що у Вашингтоні (заклад входить до переліку так званих "історичних коледжів для темношкірих"), а згодом стала магістром з юриспруденції у Каліфорнійському університеті в Берклі.

Прокурор

У 1990 році Гарріс склала іспит на право займатися адвокатською діяльністю, але замість цього вирішила піти працювати в прокуратуру округу Аламіда в Окленді. Новій працівниці доручили вести справи, пов'язані з сексуальними злочинами.

У 1994 році вона познайомилася зі спікером законодавчих зборів штату Каліфорнія Віллі Брауном. Попри більш як 30-річну різницю в віці, пара незабаром стала разом з'являтися на публіці.

Читайте також: Речь избранного президента Джо Байдена: "Америка – путеводная звезда всего мира" – NYT

Через рік Брауна обрали мером Сан-Франциско. На цей момент Гарріс вже вирішила з ним розійтися: пояснила, що не бачить перспективи в їхніх стосунках.

Перейшовши на роботу в офіс окружного прокурора Сан-Франциско, Гарріс зосередилася на боротьбі з підлітковою проституцією. За її розпорядженням правоохоронні органи стали розглядати неповнолітніх проституток як жертв злочинів, а не як їх винуватців - тому затриманих замість тюрми відправляли в реабілітаційні центри.

Одночасно Гарріс налагоджувала контакти з місцевою елітою, представники якої стали спонсорами її першої політичної кампанії - у 2003 році вона виграла вибори на посаду окружного прокурора Сан-Франциско, ставши першою афроамериканкою на цій посаді.

На тих самих виборах мером Сан-Франциско став Гевін Ньюсом. Зараз він є губернатором Каліфорнії, вважається близьким другом Гарріс, і, як твердить журнал New Yorker, політик і прокурор навіть проводили разом відпустки.

На посаді окружного прокурора в Гарріс були конфлікти і з поліцейськими, і з правозахисниками. З 2003 по 2006 роки кількість обвинувачувальних вироків у Сан-Франциско зросла з 52% до 67%. Активісти й досі вважають, що головною причиною цього була занадто жорстка позиція Гарріс.

У 2004 році вона відмовилася наполягати на смертному вироку для чоловіка, якого визнали винним у вбивстві поліцейського. Це викликало велике обурення з боку правоохоронців.

Водночас вже будучи генпрокурорм Каліфорнії вона відмовилася підтримати два законопроєкти про заборону в штаті смертної кари. Це викликало обурення вже з боку правозахисників.

Генеральним прокурором Гарріс стала у 2010 році. На цій посаді вона стала ініціатором створення загальнодоступної онлайн-платформи, де збиралася інформація про людей, які загинули і постраждали внаслідок затримань поліцією.

Також вона змогла домогтися від федерального уряду збільшення субсидій для родин, які втратили житло через недобросовісність кредитних організацій - штат замість обіцяних 4 мільярдів доларів отримав 20 мільярдів.

При цьому Гарріс відмовилася підтримати міністерство юстиції, яке наполягало на висуненні обвинувачень банку OneWest, який звинувачували в тих самих недобросовісних діях. Керівником цього банку був майбутній міністр фінансів Стівен Мнучін.

Політик 

Ще у 2004 році Гарріс першою з посадовців у Каліфорнії публічно підтримала Барака Обаму, який висунув свою кандидатуру на посаду сенатора. Дружба, яка склалася між ними тоді, триває й дотепер.

У 2013 році з'явився запис приватної розмови, в якій Обама називає Гарріс "найпривабливішим прокурором у країні".

Цей коментар критики сприйняли як сексистський, Обама був змушений публічно вибачитися.

Пізніше у Вашингтоні говорили, що Обама планує висунути кандидатуру Гарріс на посаду члена Верховного суду. Сама Гарріс заявляла, що така пропозиція її не цікавить.

Замість цього вона вирішила зайнятися політикою. У 2016 році вона легко виграла вибори у Лоретти Санчез, конгресвумен із 20-річним стажем, і зайняла крісло сенатора штату Каліфорнія.

Через рік, коли вона вже була членом сенатських комітетів з безпеки та юридичних питань, Гарріс стала справжньою телезіркою. Під час слухань про російське втручання у вибори 2016 року, вона завалила тодішнього голову міністерства юстиції цілим шквалом запитань. Ті слухання транслювали провідні телеканали - бліде обличчя очільника Мін'юсту стало своєрідною сенсацією.

Після трьох з половиною хвилин запитань від Гарріс він витер піт з лоба і сказав: "Я не можу реагувати так швидко! Це мене нервує!".

Претендент

Восени 2019-го Гарріс оголосила про участь у президентській кампанії від Демократичної партії, обравши головним об'єктом своєї критики Джо Байдена.

У своїх виступах вона нагадувала про суперечливі заяви політика, зокрема про те, що саме Байден був противником програми надсилання темношкірих дітей з бідних кварталів у білі школи: "Я була однією з таких дівчат", - казала Гарріс.

При цьому вона постійно відмовлялася відповідати на запитання про свою професійну кар'єру і не висловлювалася про своє ставлення до пропозицій інших демократів щодо реформи правоохоронних органів.

У грудні минулого року вона оголосила про зняття своєї кандидатури. Головною причиною, вважають аналітики, стали низькі рейтинги і недостатня кількість пожертв на кампанію.

Читайте також: Байден назвал своего претендента на пост вице-президента. Ею стала его бывшая конкурентка, обвинившая его в расизме

Незадовго до цього працівники її штабу звинуватили Гарріс у занадто жорсткому стилі управління, необґрунтованих звільненнях - а ще в тому, що справжнім керівником штабу нібито була її сестра Майя.

Майже через три місяці після цього, у березні 2020 року, Гарріс офіційно підтримала кандидатуру Джо Байдена. На той момент він вже став безумовним лідером перегонів серед демократів.

За словами Гарріс, саме Байден може стати лідером, який об'єднає країну.

Редактор "Вікіпедії"?

У 2014 році Гарріс одружилася із юристом Дагом Емхоффом. Від попереднього шлюбу в нього є двоє дітей.

Гарріс любить готувати, зберігає рецепти, які на вихідних публікує газета New York Times. Щоправда, її улюблена страва - звичайна запечена в духовці курка.

Вона збирає кеди Converse Chuck Taylor - вважає, що це найкраще взуття для поїздок.

Після перемоги на виборах у Сенат журналісти часто називали її "Обамою в жіночому образі", на що сама Гарріс завжди реагувала однаково: "В мене є власні досягнення".

У червні, коли стало відомо, що вона серед лідерів у боротьбі за посаду віцепрезидента, присвячена їй сторінка у "Вікіпедії" була відредагована 408 разів.

Як твердять спостерігачі, більшість правок зробила одна людина. Змінювали епізоди, пов'язані з позицією Гарріс щодо боротьби зі злочинністю та історії 2013 року, коли Гарріс відмовилася притягнути до відповідальності чинного міністра фінансів США Стівена Мнучіна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Кирило Белянінов, ВВС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини