У Європарламенті знову розкритикували Україну
Міхаель Ґалер
Комітет Європейського парламенту із закордонних справ розкритикував Україну за недостатні зусилля із реформування судової влади та кволу боротьбу з олігархами
Як зазначає "Європейська правда", про це йдеться в ухваленому звіті про імплементацію Угоди про асоціацію України та ЄС, повідомляє UAINFO.org.
Звіт затвердили 53 голосами "за", при цьому семеро членів комітету були проти, а восьмеро – утрималися.
Читайте також: Олігархічний реванш провалиться, Україні допоможуть криза, Захід і Путін – Портников
Євродепутати похвалили Україну за прогрес у виконанні зобов'язань, узятих на себе Угодою про асоціацію з ЄС, особливо у сферах сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур.
Одначе водночас попередили, що необхідно провести низку реформ, аби уникнути відкату.
Євродепутати виокремили судову систему як один із інститутів, що користується найменшою довірою в Україні.
У звіті вони також розкритикували спроби української влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути та правоохоронні органи й висловили розчарування відсутністю прогресу в ліквідації олігархії у країні.
Читайте також: Адвокат: Є шанс нарешті запустити справжню судову реформу. ДОКУМЕНТ
За словами депутатів Європарламенту, істотні результати в боротьбі з корупцією вкрай необхідні для збереження підтримки реформ серед громадян.
"Шлях, яким країна йшла з часів Революції гідності, вражає. Величезні виклики залишаються: агресія Росії, пандемія COVID-19 і діяльність тих, хто продовжує ігнорувати верховенство права й зусилля щодо боротьби з корупцією. Справжні реформатори в Україні заслуговують нашої постійної підтримки, щоб виправдати очікування своїх громадян", – заявив доповідач Європарламенту, німецький депутат Міхаель Ґалер.
Раніше провідні євродепутати, які опікуються в Європарламенті питаннями України, серед них і згаданий Міхаель Ґалер, виступили проти ініціативи Володимира Зеленського розпустити нинішній склад Конституційного суду України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки