MENU

Частину зборів фільму Сенцова та Сеітаблаєва "Номери" спрямують на підтримку дітей кримських політв’язнів 

232 0

Частину зборів фільму Сенцова та Сеітаблаєва "Номери" спрямують на підтримку дітей кримських політв’язнів 

10% з кожного проданого квитка буде перераховано громадському руху «Кримська Солідарність», створеного як неформальна правозахисна організація для захисту жертв політичних репресій.

Про це пише UAINFO.org.

Іронічна антиутопія «Номери» виходить у широкий кінопрокат 19 листопада, допрем’єрний показ вже відбувся в Івано-Франківську, також спеціальні покази заплановані у Києві, Одесі, Львові, Вінниці та Тернополі. 

 З ініціативи її творців частина коштів з кожного проданого квитка піде на допомогу політичним в’язням та їхнім сім’ям. Кошти будуть спрямовані зокрема на лікування дітей політв'язнів від хронічних та вроджених захворювань, освіту дітей політв'язнів, які знаходяться в Криму, РФ та на материку України, медикаментозну допомогу їхнім сім’ям та психоемоційну адаптацію дітей після обшуків, арештів, затримання батьків.

Читайте також: Росія утримує в окупованому Криму 110 політв'язнів — правозахисники

 «Крим став тією ланкою, що об’єднала в одному проєкті талановитих людей, адже частина нашої команди – саме з Криму. Крим об’єднав також двох талановитих режисерів - Ахтема і Олега пов’язує не тільки професія, а й Батьківщина, яку вони змушені були залишити. І коли Олег обирав режисера, з яким хотів би робити кіно, він так і назвав Ахтема, - "мій кримський брат". На жаль, з кожним роком тема Криму все рідше з’являється в медіаполі. Для нашої команди дуже важливо постійно порушувати питання Криму, а також утисків кримських татар та їхніх сімей. Через все це страждають їхні діти, тож ми раді стати партнером ГО та зробити свій внесок у його діяльність. Ми не маємо права забувати про наших співгромадян в Криму та мусимо намагатись робити все можливе, аби повернути Крим», - Анна Паленчук, продюсерка.

 Допомогу у передачі коштів громадському руху «Кримська Солідарності» здійснить Громадська Організація «Правозахисний Рух Криму», пріоритетними напрямами діяльності якої є захист прав у міжнаціональної  та конфесійної сферах. 

 «Фільм "Номери" екранізує те, що відбувається насправді. Влада своїм репресивним механізмом намагається зламати волю людей жити, думати й вірити так, як вони вважають правильним.  І наша співпраця з командою стрічки – це можливість привернути увагу до проблеми, яка зникла з заголовків, але досі існує в реальному житті. Тому що політв'язні Криму – це не просто список прізвищ та кримінальних справ, яких на початку цієї осені нараховується 105 осіб.  За кожним з них криється справжня людська історія боротьби чоловіків в катівнях тюрем, яких на волі чекають батьки, дружини й діти.  І якщо відомі політики, громадські діячі, активісти в Україні стануть "голосом" і "підтримкою" в'язнів, їх сімей, дітей та розкажуть спочатку суспільству України, а потім й всьому світу їхню людську історію, біль й розлуку з сім'єю, їхні мрії та плани – то цей список оживе і перетвориться в масив емпатії та взаємної підтримки, він перестане бути хворобливою історією про "невідомі прізвища" або "братську могилу" в російських ізоляторах та колоніях. Це реальне й цілком здійсненне завдання, яке не потребує в'їзду до Криму та не несе загрози. Але це надія, захист від катувань, тиску в тюрмах і впевненість – вони не забуті. І це колосальна підтримка для 200 дітей, які вже довгі роки живуть в розлуці з батьками», – Дамір Мінадіров, правозахисник ГО «Правозахисний Рух Криму».

Читайте також: Крим у 1992 році. Кримські татари у протистоянні з владою здобули перемогу 

Фільм «Номери» був зрежисований дистанційно і є унікальним явищем для української кіноіндустрії. В основі фільму лежить п’єса «Номери», що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Над фільмом працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Іронічна антиутопія «Номери» розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини