MENU

Карантин вихідного дня: що відбувається між Радою, Кабміном та мерами

364 0

Карантин вихідного дня: що відбувається між Радою, Кабміном та мерами

Певна напруженість між ВР і Кабміном є майже з перших днів його діяльності.

Цей Кабмін хоча формально і формувався парламентською більшістю, але де-факто не є відгалуженням так званої монобільшості. Він сам по собі. Був призначений президентом. І хоча монобільшістю є президентська партія, непорозуміння, певні суперечності між нею і Кабміном проявлялися від самого початку. Особливо в тлумаченні основних напрямів, змісту економічної політики. Сьогоднішня ситуація навколо карантину вихідного дня — достатньо закономірна. Це було помітно ще навесні, коли з’явилися серйозні критичні зауваження до програми Кабміну, а потім її не затвердили. І зараз ці проблеми зберігаються. Вони помітні і в бюджетному процесі, хоча вдалося їх подолати. Ніхто не зацікавлений у провалі бюджету. Це занадто ризиковано. Але суперечності є, і вони тривають, пише у своєму блозі  на НВ політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.

Особливо, коли приєднався додатковий чинник напруженості. Це емоції і критичні зауваження, що пов’язані з неоднозначною оцінкою карантину вихідного дня. Дискусії, які тривають у суспільстві, передаються і на парламент, зокрема і на фракцію монобільшості. Там багато людей — вихідці з бізнесу, зокрема і з тих структурних частин, що страждають від карантину вихідного дня.

Читайте також: Муждабаев: Для багатьох ситуація буде між життям і смертю, настав час всьому суспільству це зрозуміти

Небажання дотримуватися карантину у регіонах — проблема не нова. Ми це побачили ще під час першого карантину. Зараз — це повторення ситуації. Як і тоді, а зараз ще більше проявляється чинник виборів. Подивіться, де мери проявляють непокору передусім — там, де другий тур виборів. Там, де вибори вже відбулися — не чую, щоб були критичні зауваження з боку мера. Ну, в Харкові мер на лікуванні і взагалі невідомо, у якому він стані. Не бачу різкої публічної критики з боку мера Києва Віталія Кличка, бо мери, яких уже обрали, розуміють: проблема дуже серйозна і краще співпрацювати з владою, а не вступати з нею в конфронтацію. Правда, мер Дніпра Борис Філатов — то окрема історія. Він давно перебуває у фронді із центральною владою. Зокрема, з Офісом президента. Мер Львова Андрій Садовий був більш конструктивним. Але зараз йому невигідно мовчати. Він має виступати на захист місцевого бізнесу і тому критикує рішення уряду. А в містах який бізнес домінує? Пов’язаний з торгівлею, з виїзною торгівлею, з громадським харчуванням тощо. Мери стають на захист тих бізнесів, що формують міський бюджет.

Читайте також: "Сімейний лікар не відповідає, "гаряча лінія" МОЗ не консультує: киянка з коронавірусом розповіла жахливу історію про відсутність будь-якої допомоги

Думаю, що після виборів, та напруженість, що виявляється у відносинах між урядом і мерами, трохи вщухне. Будуть більше домовлятися. Але теж є проблема. В чому проблема нинішнього прем'єра, — його очевидна політична слабкість. Йому не вистачає якостей комунікатора. Політичного досвіду замало. Він не вміє спілкуватися з мерами, впливовими політиками, йому не вистачає особистого авторитету. І якщо до президента ставляться з більшою повагою і з точки зору статусу, і з огляду на те, що навіть за падіння рейтингу він залишається найпопулярнішим політиком. То до прем'єра, і це дуже помітно, ставляться без особливого пієтету.

Але треба буде домовлятися. Центральній і місцевій владі необхідно сідати і разом виробляти спільні заходи, контрзаходи з протистояння епідемії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Володимир ФЕСЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини