MENU

У головах українців відбувається поступова легалізація анексії Криму – Волошина

666 2

"А Ви не знаєте, що в Криму? Там тепер Росія". Якби ці слова проголосив російський пропагандист, все було би зрозуміло. Йому за штатом належить просувати потрібні Кремлю тези. Щось подібне міг би бовкнути пересічник, що, мешкаючи в окупації, і свідомо уникає знати про методи, якими росіяни приводять півострів до покори. Така собі трансформація гомо совєтікуса в підвид людини байдужої. Але слова про "тепер російський Крим" можна почути скрізь на материковій частині України

Про це для "Дня" пише Лариса Волошина, повідомляє UAINFO.org.

У магазинах, лікарнях, офісах, банках і державних установах повно тих, хто щиро дивується: "А чого Ви тут? Там же у вас у Криму все добре. Російські пенсії, підвищені зарплати". Такі люди зазвичай дуже дратуються, коли чують про репресії, ув’язнених і закатованих. У своєму небажанні знати вони нагадують кримських пристосуванців. Світогляд "яка різниця" набуває нових форм. Більшість із тих, хто оцінює окупацію винятково з позицій особистої користі, вже, не соромлячись, протиставляє утиски, які чинить окупаційна влада, тим "благам", які вона нібито принесла на кримську землю.

Читайте також: Нам потрібен свій телевізор, інакше в Україні й далі перемагатиме чужий – журналіст

Створенню проросійського інтернаціоналу обивателів сприяє непослідовна державна політика щодо окупованих територій, а також суперечливий дискурс, який поширюють українськы ЗМІ. Російські "РИА Новости" наводять слова народної депутатки від фракції "Слуги народу" Єлизавети Богуцької: "Вони (кримчани – ред.) живуть там не під гнітом ... Росія багато будує, справды. Мені прислали зараз відео того місця, в якому я мешкала в передмісті Сімферополя – я його не впізнала абсолютно. У нас там було поле велике, зараз там уже стоять багатоповерхівки". "Вже й автобани такі побудували, як ніби це й не Сімферополь ... Багато хто задоволений і щасливий", – сказала Богуцька в ефірі телеканалу "Наш".

Звісно ж, нардепка просто намагалася розповісти про сприйняття окупаційної реальності різними групами населення. А російські пропагандисти вже перетлумачили це, як "депутатка Ради озвучила незручну правду про Крим – Єлизавета Богуцька, яка до вересня 2014 року мешкала у Криму, заявила, що сьогодні більшість кримчан щасливо живуть у складі Росіі, а РФ багато робить для розвитку півострова". Але цієї ситуації могло б і не бути, якби представники влади ґрунтували свої заяви на позиції права. На правду ж під час побудови траси "Тавриди" були розорені древні кургани, вирубані реліктові ліси, у громадян України конфісковували їхні земельні ділянки. У розбудовані ж мікрорайони заселяються здебільшого колонізатори. Сумно, коли законотворець не розуміє, що будівництво на вкраденій в українців землі – саме по собі є злочином.

Шкода від суперечливого дискурсу розтягнута в часі. Вона полягає не тільки в інформації, яка не враховує правовий аспект. Проблема в посилі. Протиставлення репресій, під які піддають сотні, добробутові, який здобули тисячі, навіює думку, що окупація приносить добробут тим, хто не вередує. Репресії тут ставлять на один щабель із іншим злочином – користуванням вкраденим. Причому факт крадіжки виносять за дужки. Потім погане, тобто утиски, зіставляють із "хорошим" – асиміляцією окупованого півострова. У результаті в головах обивателів формується викривлена картина реальності про те, що окупація хоч і незаконна, але ж вона "корисна для людей".

Читайте також: У Зеленського ведуть інформаційну війну проти власного народу – Волошина

За такою ж схемою радянська пропаганда виправдовувала сталінізм, навіюючи думку про ефективний менеджмент із "перегинами на місцях". Чим далі, тим частіше українці чують про "гуманітарне" відновлення водопостачання в Крим, про "простих людей, яким із Росією стало жити краще". Річ не тільки в тому, що представники влади дозволяють собі висловлювання, які сприяють формуванню вигідного країні-окупантці світогляду серед українських громадян, що мешкають на вільних територіях. Такі тези руйнують насамперед цінності. Люди вже не розуміють де добро, а де зло. Це теж радянський наратив, який виправдовує злочин во благо.

У результаті в головах українців відбувається поступова легалізація анексії півострова. Нещодавно мені розповіли про те, що тепер отримати поштовий переказ із окупованого Криму простіше простого. Співрозмовник навіть мав фото поштової квитанції, де значилося "Севастополь, Росія". Представництво президента України в АР Крим говорить, що розбирається із цією ситуацією. Антидержавницькі дії завжди починаються зі спотвореної словами реальності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Лариса ВОЛОШИНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини