MENU

Україна як держава стає все самодостатнішою у сприйнятті європейців

413 0

Коли німці, французи, італійці та поляки чують слово "Україна" воно в них викликає передусім три асоціації – війна, бідність та іммігранти. Такий результат соціологічного опитування, замовленого Центром "Нова Європа" в цих чотирьох європейських країнах

Про це у своєму блозі на УП пише Альона Гетьманчук, повідомляє UAINFO.org.

На перший погляд – нічого для України доброго. Однак якщо порівняти з аналогічним питанням, яке ми ставили мешканцям цих же країн п"ять років тому, то побачимо доволі обнадійливі сигнали. Сигнали, які мотивують а не примушують опустити руки.

П"ять років тому три головні асоціації з Україною мали дещо інакший вигляд – це була війна, Росія та бідність. Сьогодні Росія як головна асоціація з Україною не входить до топ-3. Лише за останні п"ять років асоціація України з Росією зменшилась удвічі. Асоціація України з війною теж зменшилась у чотири рази за останні п'ять років (із 49% у 2015-му до 12% у 2020-му). Добре це чи погано – питання дискусійніше. Із позицій акценту Києва на економічну дипломатію, нові інвестиції, туризм, очевидно, що так. Із позицій, що війна триває, й агресор має й надалі нести покарання – зокрема й у вигляді санкцій – не дуже. Абсолютно новий тренд – асоціація з іммігрантами / сезонними працівниками з України в трійці пріоритетів.

Читайте також: У Європарламенті знову розкритикували Україну

Взагалі мене в нашому нинішньому соціологічному опитуванні здивували три речі.

По-перше, це Італія. Із десяти головних асоціацій із Україною – фактично жодної негативної.Це в той час, як у трьох інших країнах суттєво переважають негативні асоціації. Також італійці підтримують членство України в ЄС майже на тому ж рівні, що й поляки: 61,6% в Італії, 69,5% – в Польщі (у Німеччині це 47%). Понад те, мешканці Італії підтримують надання Україні перспективи членства в ЄС як відповідь на російську агресію щодо України (інші країни в ролі такої відповіді вбачають продовження санкцій). Вочевидь, завдання для України сьогодні, як такі прихильні настрої італійського суспільства перенести на рівень політичних еліт цієї країни.

По-друге, це підтримка членства України в НАТО серед французів – майже 40%. Як виявилося, французи більше підтримують членство України в НАТО не тільки ніж німці чи італійці, але й навіть ніж поляки. Феномен дійсно цікавий. Є із чим серйозно попрацювати.

По-третє, прихильне ставлення до України з боку німецької молоді. Серед молодих людей віком 18–25 років підтримка членства України в ЄС – 60,7%. Очевидно, студентська та шкільна дипломатія вартують свого продовження ф посилення. Тут цікаво, що в Польщі Україну в ЄС більше підтримують старші люди.

Читайте також: Посол Литви розповів, коли ЄС міг би оголосити Україну кандидаткою на вступ

Не здивуванням, але гарною новиною стало те, що російські пропагандистські штампи про "громадянську війн"у в Україні не спрацювали належним чином, попри масштабні ресурси, які Москва витрачає на дискредитацію України в європейських країнах. Лише 0,8% у цих країнах думають, що в Україні "громадянська війна".

Ну а важливим сигналом для української влади має стати те, що в усіх чотирьох країнах викорінення корупції вважають головною передумовою для набуття членства України в ЄС. Хоча сама по собі корупція у списку асоціацій із Україною, попри стереотипи, посідає лише дев'яту сходинку. Самого ж Зеленського у списку асоціацій із Україною назвали лише дев'ять осіб (не відсотків, а осіб).

Як на мене, результати опитування продемонстрували: Україна як держава стає все самодостатнішою у сприйнятті європейців. Навіть якщо поки що йдеться радше про певну окремішність, а не індивідуальність. Однак надалі бракує зрозумілої та яскравої історії про Україну. А тут зусилля публічної дипломатії – якими б геніальними вони не були – мають опиратись на реальні зміни в самій країні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Альона ГЕТЬМАНЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини