Ми дійшли до межі, – ексзаступниця голови МОЗ про сортування українців з COVID-19
Україна стоїть на межі введення протоколу сортування хворих COVID-19, коли лікарям доведеться надавати допомогу лише частині пацієнтів.
Про це в інтерв'ю виданню "Апостроф" повідомила заступниця міністра охорони здоров'я в 2014-2015 роках Наталія Лисневська. Вона також пояснила, що означає цей протокол, інформує UAINFO.org.
"Медичне сортування – це процес, коли лікар або інший фахівець змушений вибрати, кому надавати медичну допомогу, а кому ні", – сказала експертка.
Вона зазначила, що подібний сценарій спостерігався в Італії. Там на початку пандемії сортували хворих за віком.
"Відразу в медичній карті видно, що якщо в пацієнта багато супутніх захворювань, то ймовірність одужати дуже низька. Брали на лікування тих, у кого ймовірність одужання була вище", – сказала колишня заступниця голови МОЗ.
Читайте також: Сумчанину довелось продати машину, щоб врятувати хворих на COVID-19 батьків. ФОТО
Як уточнила вона, критеріїв медичного сортування може бути дуже багато. Конкретних показників в Україні не прописано. "Слава богу, Україна не потребувала медичного сортування як такого, хоча такий термін є", – зазначила Лисневська.
Експертка підкреслила, що всі лікарі й інфекціоністи вже говорять, "що ми дійшли до межі".
Читайте також: Волонтер об обеспечении больных коронавирусом кислородом: А можно просто перестать врать? Ткните кто-нибудь Степанова палочкой
Так, важка ситуація спостерігається через брак ліжок із підведеним киснем, необхідним пацієнтам із тяжким перебігом коронавірусної хвороби.
"Ліжок, до яких можна під’єднати кисень для важких хворих - мало. Те, що звітують, що зайняті 60% ліжок, - це з загальної кількості. А спеціалізовані ліжка на сьогодні вже майже всі зайняті. Це досить важко", – заявила Лисневська.
Також Лисневська прокоментувала ідею щодо розгортання шпиталю у Палаці спорту, зазначивши, що вона має лише один плюс – близьке розташування до Олександрівської лікарні.
"Це колосальний обсяг опалення. Крім того, як там розміщувати ліжка? Це буде велика медична казарма. Це центр міста, все проти. Є тільки один плюс: він навпроти Олександрівської лікарні, і лікар може прийти і проконсультувати. Не треба доїжджати. Зараз профільна лікарня - Олександрівська. Лікарі зможуть, якщо там не важкі хворі будуть, оглянути їх раз на день. А медичний персонал вже буде ними опікуватися, – зазначила ексзаступниця голови МОЗ.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки