MENU

П'ять завдань "мобілізації" та "призову" в ОРДЛО

730 1

Наприкінці листопада російська окупаційна "влада" ОРДЛО почала викликати до "військкоматів" усіх, хто перебуває "у запасі". Поки що мета невідома, хоча в "повістках" є посилання на якісь "укази про мобілізацію"

Про це пише Богдан Петренко, повідомляє UAINFO.org.

Чи дійсно песвдореспубліки готуються до зростання напруження й ескалації бойових дій?

Такі ризики не варто виключати, оскільки єдина причина, на якій тримається влада російських маріонеток у зоні окупації – це залякування людей воєнною загрозою з боку України. Інших варіантів немає – ні економічного зростання, ні соціальних проривів, ні – для любителів Росії – інтеграції в РФ.

Читайте також: Портников: Росії не потрібен ані план, ані мир – війна триватиме

Тому перше й найголовніше – "повістки" мають інформаційно-маніпулятивний внутрішній ефект – для демонстрації мешканцям, що загроза з боку України ніде не поділася. Але "родіна тебе защітіт" від вигаданого нею ж ворога.

Інформаційний шум навколо "мобілізації" має і провокативний характер – тобто демонструє, що ніяких мирних планів немає. А тому – спрямований на те, щоби виправдати застосовування обстрілів на лінії зіткнення. Тому ще одна інформаційна причини – це провокація.

Стратегічно Кремль хотів би провести через лави незаконних збройних угруповань якомога більше мешканців окупованого регіону. Мета – по-перше, посилити негативні очікування від повернення України з боку місцевого населення. Аби міф про "карателів" і тема страху мучили якомога більше людей на Донбасі. По-друге, мінські угоди містять вимогу про амністію. І в разі її застосування – зрозуміло, що Україні доведеться лояльніше ставитись до тих, хто пройшов через НЗФ – зокрема й щодо тих, хто служив раніше.

Читайте також: Назвали ім'я вояка, якого на фронті вбив російський снайпер. ФОТО

Охопити причетністю до НЗФ якомога більшої кількості людей – важливе завдання для окупантів. І тому обговорюється запровадження навіть обов’язкового "призову" до незаконних збройних угруповань на території ОРДЛО. І єдине, що утримує від цього кроку зараз – це те, що після запровадження "призову" відбудеться "голосування ногами". Частина молоді просто виїде з ОРДЛО. Назавжди. Можливо, виклики для "військовозобов’язаних" зараз – це лише тест на те, як поведе себе населення?

Перемовна причина. Ніхто не скасовував тиску РФ на Україну в переговорному процесі. Зрозуміло, що посилення "мобілізаційних" заходів не може не лякати. Особливо – в умовах, коли нібито йдеться про встановлення мирного процесу. Тому скасування і "призову", і мобілізації може бути одним із тих "компромісів", на які погодиться РФ. Традиційно для себе: створюємо проблему – погоджуємось її усунути – робимо вигляд, що сторона пішла на компроміс.

Й останнє – пряме й безпосереднє, але від того не менш важливе завдання. Провести облік лояльних до російських маріонеток "військовозобов’язаних" на території окупованого Донбасу. Все ж крапку в питанні інтеграції Донбасу не поставлено. І навряд чи її поставлять найближчим часом. Тому лояльне населення, здатне вмирати за інтереси чужої країни – це важливий для Москви ресурс.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Богдан ПЕТРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини