"Кількість порушень вражає": мовний омбудсман окреслив негативну тенденцію
Після переходу навчальних закладів на дистанційне навчання суттєво зросла кількість скарг на мову викладання
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє UAINFO.org.
Читайте також: "Руины, а не Украина", – у Дніпрі викладач вишу принципово відмовився читати лекцію українською мовою
"До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови почала надходити значно більша кількість скарг щодо порушень Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в частині застосування державної мови в освітньому процесі", – мовиться в повідомленні.
"На жаль, із переходом більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання, кількість таких випадків і форм самих порушень вражає", – наголосив мовний омбудсман.
За чиновниковими словами, така ситуація пов'язана як із відсутністю контролю за виконанням навантаження працівниками й адміністраціями закладів освіти, так і зі свідомим ігноруванням мовного законодавства.
Читайте також: В Одесі звільнили вчительку, яка цькувала українськомовну школярку
Кремінеь нагадав, що відповідно до статті 21 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" мовою освітнього процесу на всіх рівнях є державна мова – тобто українська.
"У разі порушення ваших прав чи прав ваших дітей на навчання державною мовою вихователями, вчителями, викладачами чи іншими педагогічними, науково-педагогічними, соціальними працівниками, просимо фіксувати такі порушення, зокрема за допомогою фото-, відео-, аудіозасобів, і надсилати скарги як до адміністрації закладів освіти чи соціальної сфери, так і до Уповноваженого із захисту державної мови", – закликав омбудсман.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки