День пам'яті жертв Голодоморів: в Україні згадують загиблих. ВІДЕО
У суботу, 28 листопада, проходить День пам'яті жертв Голодоморів. У цю дату Україна вшановує пам'ять мільйонів людей, убитих голодом в XX столітті.
Щорічно День пам'яті жертв Голодоморів відзначається у четверту суботу листопада. По всій країні відбуваються жалобні заходи, присвячені загиблим, повідомляє UAINFO.org.
Вперше День пам'яті жертв Голодоморів було введено указом президента Леоніда Кучми в 1998 році. 2004 року назву було змінено на "День пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій". А в 2007 році президент Віктор Ющенко встановив своїм указом "День пам'яті жертв голодоморів".
Читайте також: Голодомор в Україні 1932-1933 років: коли живі заздрили мертвим
У першій половині ХХ століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Голодомор 1932-1933 років посідає особливе місце серед трагічних сторінок української історії. Жертвами його, за різними оцінками, стали від 4,5 до 10 мільйонів осіб, в основному жителів сіл.
Історики вважають голод в Україні свідомо організованим владою СРСР. Його спровокували насильницька колективізація, так званий "Закон про п'ять колосків", масовий терор на селі. Люди мали виконувати нереальні плани хлібоздачі і таким чином виявилися приреченими на голодну смерть.
Керівництво СРСР офіційно заперечувало факт Голодомору 1932-1933 років. Тільки після здобуття незалежності в Україні з цієї теми було знято табу. 28 листопада 2006 року Верховна Рада прийняла закон, яким Голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом українського народу.
Читайте також: Голодомор: нас убивали, убивають і вбиватимуть, поки із жертв не перетворимося на переможців
Кожної четвертої суботи листопада о 16:00 в Україні проходить хвилина мовчання, після якої проходить скорботна акція "Запали свічку пам'яті": всі охочі запалюють свічку на своєму вікні.
Також українці ставлять свічки біля пам'ятників жертвам Голодомору, в храмах і в залі пам'яті Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" в Києві.
Цього року через пандемію коронавірусу більшість інформаційних заходів будуть проведені в режимі онлайн. По всій території України приспущено державні прапори. Обмежено проведення заходів розважального характеру.
Геноцидом Голодомор 1932-1933 років крім України визнали 17 країн.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки