Заступник Єрмака вважає, що Ситник є "коренем проблем в антикорупційній політиці держави"
В Офісі президента прокоментували проект закону, яким пропонується дозволити Ситнику тимчасово виконувати обов'язки директора НАБУ.
Артем Ситник не може очолювати Національне антикорупційне бюро, оскільки він внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Про це заявив заступник глави Офісу президента Олег Татаров у коментарі виданню "Закон і Бізнес", повідомляє UAINFO.org.
"Коренем проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник", - зазначив політик і додав, що це його власна думка.
Татаров переконаний, що нинішній керівник НАБУ не має морального права бути на цій посаді і повинен піти.
Читайте також: Atlantic Council: Україна на роздоріжжі у війні з корупцією і їй потрібна допомога
"Навколо Ситника розслідується ряд кримінальних проваджень. За рішенням суду слідчі досліджували електронну кореспонденцію Ситника і встановили, що він впливав на прийняття рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких і друзів", - повідомив заступник голови ОП.
Він зазначив, що Ситник також фактично ввів в оману комісію, яка здійснювала добір на посаду директора НАБУ, бо він не відповідав критеріям доброчесності.
"Зокрема слідчі дійшли висновку, що ще будучи адвокатом, він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував та направляв електронною поштою проекти процесуальних документів слідчих та прокурорів, які потім ними підписувалися. Це було офіційно за судовим рішенням задокументовано, тобто є доказом у кримінальному провадженні. Ця справа має розслідуватися, а суспільство бути проінформованим про його подробиці", – зауважив Татаров.
Читайте також: В Україну повернулися монополії та корупція в небачених розмірах, – ексглава СБУ
"Набір цих факторів, а також боротьба, яку ведуть з зовнішніх джерел впливу заради збереження Ситником посади дискредитує правоохоронну систему. І це вже питання національної безпеки і державного суверенітету. На моє особисте переконання, в НАБУ має бути проведений новий конкурс на посаду директора установи з урахуванням винятково українських інтересів", – сказав юрист.
Він також нагадав, що останні соціологічні дослідження свідчать, що рівень довіри до НАБУ є чи не найнижчим серед усіх правоохоронних органів.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів 26 листопада схвалив проект "перехідного" закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов'язки директора НАБУ до призначення нового очільника.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки