MENU

Бюджетна криза посилюється, динаміка дуже погана – економіст

713 0

Бюджетна криза в Україні триває – що відбувається зараз?

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Кухта, повідомляє UAINFO.org.

1. Станом на 30 листопада наявні неоплачені фінансові зобов'язання Державної казначейської служби становлять майже 15 млрд. Із них 6,5 млрд – за захищеними статтями видатків, 8,5 млрд – за незахищеними статтями. Динаміка дуже погана – минулого тижня було "всього" 9,4 млрд неоплачених зобов’язань, за тиждень перед тим – 7 млрд. Бюджетна криза не зникає, а, навпаки, посилюється.

Читайте також: Бачимо трагічний результат перебування Зеленського при владі – Портников

2. Для порівняння: наприкінці 2019 року, коли теж були проблеми з бюджетом, щотижневий показник неоплачених фінансових зобов’язань жодного разу не перевищив 5,2 млрд (утричі нижче, ніж зараз!). Протягом 2020-го – лише двічі (у червні та серпні) був близько позначки в 6 млрд. Проблеми з виконанням бюджету – найбільші за останні роки.

3. Неформальні скарги зсередини органів влади на неможливість платити за рахунками теж не зникають. Чув і про затримки виплат за відрядженнями та лікарняними, і про неможливість сплатити за контрактами з підрядниками.
Відмови приймати платіжні документи (ніби не так оформлені) – один зі способів відкласти виплату – теж є.

Читайте також: Бюджет-2021: що змінилося між першим і другим читанням

Про невиплати зарплат і пенсій поки напряму інформації не маю – сподіваюся, що до цього все ж не дійде, адже доходів у листопаді та грудні має вистачити якраз на зарплати, пенсії та соціальні виплати. 

Уряд цього року дуже сильно провалив як планування, так і виконання бюджету. Зрозуміло, що єдиний нормальний вихід – швидко виконати умови МВФ і залучити кошти у вигляді запозичень. Це принаймні знизило би масштаб бюджетної кризи та дозволило би без проблем профінансувати програму підтримки економіки під час локдауну, який уже почали анонсувати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Павло КУХТА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини