Політтехнолог назвав дві прості навички, які є значно вагомішими для зниження захворюваності, ніж "інтелектуальний локдаун-шабаш"
Серед "слуг" вже йдеться про відтермінування локдауну "в інтересах підприємців": запровадити його не на три тижні свят, з 24.12 до 14.01 десь, а орієнтовно з першого тижня січня.
Очевидно, що влада як не розуміла, так і не розуміє, нащо взагалі чи карантин, чи локдаун, як це працює і для чого запроваджується. Але вважає, що це важливий складник іміджу: так українці і західні партнери вважатимуть, що влада України все ж щось робить для боротьби з пандемією, пише політтехнолог Олексій Голобуцький, інформує UAINFO.org.
Але навіть якщо хтось у владній команді дійсно переймається долею бізнесів (хоча насправді просто хоче втримати рейтинг серед цієї електоральної групи), і тому хоче лишити вільне пересування на період свят, а вже потім нехай би був і локдаун... Так не буває. Або жорстко обмежуються соціальні контакти до значного падіння рівня захворюваності (і не допускаються посилені соціальні контакти в рамках святкових заходів, в тому числі ярмарків і розпродажів). Або ігнорується передсвяткова і святкова підвищена соціальна активність і кількість контактів кожного громадянина, захворюваність зростає, зате тримаються бізнеси.
Читайте також: Карго-культ замість стратегії: заривати гроші в асфальт навчилися, а готувати країну до пандемії – ні
Так, позиція примітивно-двовимірна. Але більше вимірів з'являється за умови компетентної влади та, бажано, грубшої "подушки безпеки" в держбюджеті.
А Зекоманда, схоже, взагалі пробує звести все до одного виміру. "І на х** сісти, і рибку з'їсти", перепрошую за мою французьку. І порозмахувати перед підприємцями та покупцями заявами "ми за збереження бізнесу", і помахати перед суспільством і світом досягненням "ми усвідомлюємо небезпеку і запровадили локдаун".
Читайте також: Дві причини запровадити жорсткий карантин зараз, а не за місяць
Найпевніше, "Слугам" не вдасться ні те, ні те. І взагалі: їм би для початку переконати людей хоча би маски носити. При тому на обличчі, а не на шиї. Ну і тримати дистанцію - хоч би метр, краще два. Якщо українці врешті, через 9 місяців після початку пандемії, почнуть демонструвати ці дві прості навички, це стане значно вагомішим для зниження захворюваності, ніж "інтелектуальний локдаун-шабаш".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки