MENU

"Карати" чиновників і депутатів за мільйонну брехню в деклараціях хочуть уже навіть не обмеженням волі – Шабунін

719 6

Ольга Совгиря

Представниця партії президента в робочій групі Дмитра Разумкова (Ольга Совгиря) виправдовує громадські роботи замість ув’язнення за брехню в деклараціях: "Якщо ми проаналізуємо статистику застосування цього виду покарання – позбавлення волі – за статтею 366-1 ... то побачимо, що такий вирок був винесений один. Стаття фактично не працює"

Про це на своїй сторінці пише Віталій Шабунін, повідомляє UAINFO.org.

Дивно читати таке "обґрунтування" від претендентки на суддю КСУ. Складається враження, що вона не дуже розуміє базових речей кримінального процесу.

Стаття – чудово працювала. Свідчення тому – як уже винесені вироки ВАКС, так і більше 150 справ (лише щодо високопосадовців), які НАБУ/ВАКС були змушені закрити через рішення КСУ.

Читайте також: Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування має бути суворою і передбачати позбавлення волі – Зеленський

У них посадок уже й не буде (а вже винесені вироки – скасують). Важко когось посадити, коли всі розслідування знищують одним рішенням КСУ. 

Ще нагадаю пані Совгирі, що до створення ВАКС, звичайно, суди тупо не розглядали справ НАБУ. Роками не розглядали. А оскільки термін давності за 366_1 був лише три роки, то багато справ закрили саме через це.

Закрили їх саме ті суди, реформу яких профільний комітет пані Совгири вже рік саботує.

А ще пані Совгиря мала би чути про угоду зі слідством: фігуранти визнавали свою вину за 366_1 лише через страх позбавлення волі. Визнавши вину, вони отримувала м’якшу санкцію, а слідство й суд економили час і ресурси.

Тепер таких угод не буде, бо в носі фігуранти мали "покарання" у вигляді громадських робіт чи навіть обмеження волі.

Читайте також: Зеленський застряг між двома мріями, одна з яких призведе до трагедії – журналіст

До речі, нагадаю різницю між "обмеженням" і "позбавлення" волі. Радше за все депутати спробують обдурити нас підміною цих понять.

"Позбавлення волі" – це тюрьма, зона, тобто: суворий розпорядок, тюремні роби, ізоляція від звичайного життя, час посидіти й подумати. 

"Обмеження волі" – це виправні центри, де живуть у гуртожитках, користуються мобільними й ґаджетами, за дозволом керівництва центру вільно його залишають, а через пів року можна покинути центр взагалі й жити повноцінним життям, повертатися лише для реєстрації.

І навіть це нікчемне "обмеження волі" коаліційний уряд  … пропонує скасувати вже найближчим часом.

Тож "карати" чиновників і депутатів за мільйонну брехню в деклараціях не будуть навіть обмеженням волі.  А от простолюд (тобто нас із вами) феодали кидатимуть в тюрму за дрібні крадіжки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ШАБУНІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини