В Україні – рекорд за кількістю госпіталізацій із COVID-19: медик попередив про колапс у лікарнях
В Україні за минулу добу з коронавірусом (COVID-19) госпіталізували 3001 особу, що стало новим рекордом. Таким чином, можна говорити про провал первинної ланки – в протоколі ведення пацієнта сімейним лікарем в перші дні захворювання щось не працює.
Таку думку в Facebook висловив головний лікар діагностичного медичного центру Львова Тарас Жиравецький, повідомляє UAINFO.org.
Медик зазначив, що 11 днів тому в Україні було приблизно 12 тисяч нових випадків інфікування, тобто практично кожен четвертий потрапив в стаціонар.
Читайте також: Боротьба з COVID-19 по-українськи: чому ми набагато ближчі до Мексики й Росії, ніж до Канади та Кореї
"У чому проблема? Самолікування пацієнтів? Не думаю... За останній місяць ми побачили компанію за те щоб не приймати вдома антибактерійних препаратів, налякали усіх прийомом стероїдів і рекомендували не знижувати температуру у різних інформаційних зверненнях, а також почали розповідати сімейним лікарям, що тактика спостереження та прийом вітамінок є мега ефективними!" – зазначив він.
Лікар підкреслив, що COVID-19 – не грип і не вірус, а захворювання, яке почало протікати дуже агресивно.
"Я не думаю, що коронавірус сильно змінився, але те що ми пішли не в правильному напрямку ми зрозуміємо вже за 10 днів, коли в лікарнях опиниться 30000 нових пацієнтів, за 20 днів 60000 пацієнтів! Чи ми готові до такої кількості? Думаю, ліжка будуть, але кисню, медиків та ліків навряд чи буде вистачати", – написав він.
Читайте також: В Украине больных, которые еще не могут самостоятельно дышать, выписывают из больниц домой – BBC
Жиравецький запропонував для запобігання поширенню вірусу змінити алгоритм лікування пацієнта з перших днів захворювання вдома.
"Життя показує, що теорія і практика часто відрізняються, а якщо ми не змінимо нашої тактики ми побачимо дуже скоро, що таке колапс медицини і жодні локдауни нам не допоможуть. Це моя особиста думка, не претендую на те що вона єдина правильна, але ми маємо починати аналізувати, бо без аналізу ми просто з закритими очима рухаємось до прірви..." – підсумував медик.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки