Окупанти "вбивають" Крим: названо головні причини водної катастрофи на півострові
Окупаційна влада в Криму використовує воду для півострова як засіб тиску на Київ.
Про це виданню "Апостроф" розповів член Меджлісу, голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, інформує UAINFO.org.
За його словами, щоб забезпечити Крим водою, необхідно 1100 млн кубометрів води.
Барієв не сумнівається, що через дії окупаційної влади на півострові може виникнути катастрофа.
"Для забезпечення Криму водою необхідно близько 1100 млн кубометрів води. З них 155 - для побутових потреб, тобто для пиття, для забезпечення опалення і так далі. З тієї води, яка надходила з Північно-Кримським каналом, 500 млн кубометрів йшли на зрошення , і ще 400 млн - на промисловість. Додатково 135 млн кубометрів забезпечували поверхневі води, а 62 млн - з свердловин.
Читайте також: В оккупированном Крыму захватчики привыкли жить не по средствам
Ми зі свого боку - Кримськотатарський ресурсний центр - подали документ і в Управління Верховного комісара з прав людини, і спецдоповідача по навколишньому середовищу і прав людини, який буде робити в березні 2021 року доповідь, присвячену воді. В документі ми говоримо, що через нераціональний підхід окупаційної влади до природних водних джерел виникає, або може виникнути катастрофа ", - підкреслив член Меджлісу кримськотатарського народу.
Голова Кримськотатарського ресурсного центру також заявив, що РФ намагається всіма силами відновити подачу води по Північно-Кримському каналу, яка їм потрібна для промисловості і для забезпечення ВПК.
"А в даному випадку виникає наступна проблема. По-перше, росіяни намагалися шантажувати Україну, подавали позов до ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини, - "Апостроф ") від фейкового рибного господарства, де вони програли, писали листи в УВКПЛ (Управління Верховного комісара ООН з прав людини, - "Апостроф"). Таким чином вони намагаються відновити подачу води по Північно-Кримському каналу, тому що їм потрібна вода для промисловості, для електростанцій, які вони побудували, і для забезпечення військово-промислового комплексу. Тому українська позиція повинна бути принциповою: по Північно-Кримському каналу ми воду не подаємо і крапка.
Читайте також: Для колонизации Крыма туда переселили уже полмиллиона россиян — прокуратура АРК
По-друге, чому є нестача води? За літо приїхало 3,5 млн відпочивальників, а що вони роблять? Вони ж використовують цю воду. Таким чином, якщо б окупаційна влада хотіла провести превентивні заходи, вона б не сприяла приїзду росіян, які, в принципі, є окупантами. Хоча приїжджають туди прості росіяни, але раз вони приїжджають, то їх можна такими вважати. Далі забудова великого житлового комплексу та збільшення населення Криму. Ті цифри, які я називав, розраховані на 2,5 млн осіб, які були там до окупації. А зараз населення збільшилося мінімум на 700 тисяч чоловік. Це ті люди, які заїхали в Крим, і так само використовують цю воду ", - продовжив Берієв.
Через брак води у російських окупантів виникли нові проблеми після старту опалювального сезону, адже на його підготовку і обслуговування комунікації йде багато питних ресурсів.
"Далі ми говоримо про трубопровід. Чому у них зараз посилилася проблема в зв'язку з опалювальним сезоном? Тому що на підготовку до нього йде дуже багато питної води - потрібно перевірити систему, труби і так далі. Окупанти не оновлюють труби останні 6 років окупації. При цьому втрата питної води становить до 60%, особливо в Керчі. Всі ці комплексні проблеми призводять до нестачі води. А страждає від цього населення - наші громадяни. Росіяни заявляють про те, що вони будуть ставити оприснювачі. вони насправді їх встановили в Армянську . Але вони екологічно небезпечні, той розсіл, який утворюється від їх роботи, скидається в Сиваш ", - підсумував Ескендер Берієв.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки