MENU

Валерій Харчишин: Музикантів мають за повій, їх вимушують стояти на колінах

1579 10

Валерій Харчишин: Музикантів мають за повій, їх вимушують стояти на колінах

Лідер гурту "Друга ріка" розповів про ліцензійної винагороди за авторський музичний продукт та про українських артистів, що виступають у Російській Федерації.

Українські артисти вимушені терпіти приниження і "стояти на колінах" перед державними органами, від яких залежить вирішення питання роялті в Україні – ліцензійної винагороди за авторський музичний продукт.

Як повідомляє Obozrevatel, про це в ефірі авторської програми журналіста Вадима Колодійчука "Гостре питання" розповів співак, лідер гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин, інформує UAINFO.org.

"Можливо, думають, що музикант – це та ж сама повія, яку можна купити. Так, можна замовити виступ, але коли стосується гідності, то ми нею не торгуємо", – заявив він.

Зокрема, він розповів про досвід взаємодії "Української агенції з авторських та суміжних прав" з державними інститутами, зокрема, Міністерством економіки та Міністерством культури.

Читайте також: "Воплі Відоплясова" перевтілили відому колядку в хард-рок

"Спочатку виглядало, що нас почули, на нас звернули увагу, нас долучили до напрацювань поправок до закону. Але коли зрештою ми прийшли за своїм, на нас там не чекали", – наголосив артист.

В цьому контексті він зауважив: "Чомусь думають, що музикант чи автор чи то з якимись вадами, чи в нього погані інтелектуальні здібності, щоб розібратись, чи він слабовольний, в нього не вистачить характеру, аби стояти за своє до кінця".

"Ми мусимо доводити, ходити різними кабінетами, писати різні листи. І це виглядає трохи принизливо, тому що ми говоримо про гроші, про власне приниження, про власну гідність. Це великий бар’єр, треба наступити собі на горло, щоб говорити про це публічно. Коли говориш про гроші, ти втрачаєш в іміджі, ти знецінюєш своє "я". Приниження – просити, приниження – стояти на колінах і вимагати своє", – пояснив Харчишин.

Читайте також: Тина Кароль представила юбилейный альбом "Найти своих", который можно слушать онлайн

Що стосується українських артистів, які виступають у Російській Федерації, зокрема Світлани Лободи, то, на думку Харчишина, вони не матимуть шаленого успіху в Україні.

"Виступати в Росії – це все одно, що виступати на похороні. Люди вбивають людей, і ти їдеш підтримувати це. Це все одно, що виступати в Гітлера", – наголосив він.

Співак зазначив, що не мав наміру "обливати брудом" українських зірок, що обрали "аполітичну" позицію і, незважаючи на агресію Росії щодо України, далі заробляють гроші в країні-агресорі.

"Ви маєте право бути тим, ким ви є, ви можете вибрати будь-який бік, виступати там, де ви виступаєте. Це ваша власна позиція, ваша власна ментальність, ваше ставлення до країни", – сказав він.

Читайте також: Олександр Пономарьов разом з популярними українськими артистами виконав відому колядку. ВІДЕО

Водночас, на думку артиста, така поведінка неодмінно позначиться на популярності цих співаків усередині країни.

"Я думаю, що та сама Лобода своє отримає і будь-хто, хто зайняв таку аполітичну позицію. Так, на них тут чекають, у них є шанувальники в Україні, але такого шаленого успіху вони тут не отримають. Тому що все одно переважатиме категорія людей, які незадоволені".

"У тебе ж є цех, сцена, де ти зустрічаєш таких самих, як ти. І там буде, мабуть, переважна більшість, які навряд чи тобі подякують за це. Навряд чи вони будуть щасливі з тобою обійматися й потиснути тобі руку чи поцілувати", – заявив Харчишин.

Відповідаючи на запитання, "де зрада" в тому, щоб виступати в Росії, він запитав: "Ви серйозно? Виступати в країні, через яку гинуть наші громадяни? Цей уряд, який є в Росії, підтримується дуже високим відсотком громадян. Це все одно, що виступати в Гітлера".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини