MENU

"Слуга" назвала дату, коли КСУ планує розглянути указ Зеленського про відсторонення Тупицького

301 0

Олександр Тупицький

Збори суддів Конституційного суду призначено на завтра, 5 січня

Як зазначила Ольга Совгиря, на засіданні планують розглянути президентський ука щодо відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького, повідомляє UAINFO.org.

Нардепка зі "Слуги народу" нагадала, що згідно із законом, "збори суддів КСУ вирішують питання, які безпосередньо не пов’язані зі здійсненням конституційного провадження та не належать до питань, що їх вирішує Суд на своїх засіданнях".

Читайте також: "Усе скінчиться черговим пшиком". Юрист пояснив, чому голову КСУ Тупицького не вдасться відсторонити

При цьому такі збори "є повноважними за умови присутності на них не менш як 12 суддів", додала представниця Верховної Ради у КСУ.

"Конституційний суд не має повноваження за власною ініціативою розглядати питання й ухвалювати рішення щодо конституційності будь-яких актів (в тому числі указів президента України), зокрема й на зборах суддів чи на спеціальних пленарних засіданнях", – підкреслила Совгиря.

За її словами, питання про конституційність указу Зеленського КСУ може розгялнути "винятково в разі подання до Суду відповідного конституційного подання в порядку, передбаченому Конституцією і законом "Про Конституційний Суд України", а "ррішення щодо конституційності будь-якого акту, зокрема указу президента, може бути ухвалено виключно на пленарному засіданні".

Читайте також: Зеленський став на Єльцинові граблі, буде або хаос, або авторитаризм – Портников

"Слуга" гадає, що "ухвалення Конституційним судом будь-якого рішення щодо неконституційності указу президента без дотримання порядку, передбаченого законом і в інтересах одного із самих суддів Конституційного суду, може містити склад злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем)".

Також депутатка назвала відповідний указ Зеленського "обов'язковим до виконання в Україні", оскільки, на її думку, той є "чинним, не визнавався у встановленому порядку незаконним чи неконституційним" і "відповідно до частини 3 статті 106 Конституції України".

"Таким чином, на зборах суддів чи спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду може бути вирішено питання винятково про подальшу організацію роботу Суду з урахуванням відсторонення судді О. М. Тупицького  від посади судді Конституційного суду", – підсумувала Совгиря.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини