MENU

Навальний наразі єдиний, хто може зруйнувати імперію, а затим ми отримаємо Крим, незалежно від того, вважає він його "бутербродом" чи ні, – думка

954 3

Чому українці так бояться Навального?  Переживають, що він буде гіршим президентом, ніж Путін?

Але ж усі ми добре знаємо історію Російської імперії – зміна влади там відбувається майже виключно за рахунок придворних заколотів. Винятком була лише спроба демократичної революції 1917 року, яка відомо чим завершилася, і появи другого Леніна російська еліта не допустить, пише у своєму блозі журналіст Євген Якунов, інформує UAINFO.org.

Скоріш за все "реформатор" (чи ще більш жорстокий диктатор) з'явиться з надр системи. І байдуже – буде це після смерті Путіна чи після поступового його відходу від влади. Буде звичайно підкилимова боротьба заклятих друзів, будуть звинувачення у державній зраді – з'являться нові Берії і Хрущови, нові "антипартійні групи з примкнувшими до них" чи "банди чотирьох" (як було в Китаї), арешти й гучні суди.

Читайте також: "Путин не выпустит из своих лап": политолог рассказал, что будет с Навальным после задержания

Будуть якісь спроби налагодити стосунки з Заходом (і для цього якісь зовнішні ознаки демократизації), але система втримається (і Крим нам ніхто не віддасть.)

Тобто Навальний за жодних умов наступним президентом Росії не стане. 

Втім, популяризація Навального, як очільника етнічного російського націоналістичного руху була б нам на руку. Чому?

Бо тільки націоналіст у Росії (і аж ніяк не ліберал) зможе отримати всенародну підтримку. Бо, як будь-який націоналіст (як і українські теж) шукає корінь проблем в засиллі "інородців" у владі. А ця ідея дуже живуча в глибинній Росії.

Тому цілком можлива майбутня боротьба в РФ націоналістичного руху з імперцями (тими, хто бачить майбутнє не в національних цінностях а в імперських – у тому ж таки "рускому мирі") та національними меншинами, які за Путінської імперської політики мають певні преференції – як той же Кадиров, наприклад.

Читайте також: Сотник: Полагаете, это Навальный купил билет в Россию? Нет, это россияне купили билеты на "шоу"

Цікавий висновок зробили дехто з російських істориків і теоретиків "державності" – найбільший ризик розпаду Росії як імперії можливий саме через спробу утворення національної держави, яка й є метою націоналізму.

Така спроба двічі в 20 столітті завершувалася кризою імперії і втратою нею територій.

Перший раз це було на початку століття (коли пишним цвітом розквітнули чорносотенські партії і рухи, а потім "распутінщина", і як результат почалися єврейські погроми та "народний терор" проти інших нацменшин). Наслідок – сплеск національно-визвольної боротьби в імперії.

Друга спроба датується 1980 роками – коли перебудова підняла на щит ідеї Солженіцина, письменників -русофілів, "почвеників", "Общество Память" та інших нащадків чорносотенства. Це власне кажучи, тільки пришвидшило розпад СРСР.

Тож, як це не дивно звучить, Навальний наразі єдиний, хто може зруйнувати імперію. А затим ми й отримаємо Крим, незалежно від того, вважає він його "бутербродом" чи ні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Євген ЯКУНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини