MENU

Мовні спекуляції триватимуть і в Києві, й у Кишиневі – Портников

540 2

Ігор Додон

Конституційний суд Республіки Молдова визнав таким, що суперечить Конституції країни закон "Про функціонування мов на території Молдови", який молдовський парламент ухвалив наприкінці правління проросійського президента Ігоря Додона

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников, повідомляє UAINFO.org.

Тоді парламент, у якому більшість усе ще складають політичні сили, афілійовані із Кремлем, постарався ухвалити цілий пакет законів, щоб ускладнити життя новій президентці Молдови Маї Санду. І закон "Про функціонування мов на території Молдови" був серед таких.

Читайте також: Путін перетворює Додона на Медведчука – Портников

Цей закон продемонстрував, що Додон нічим не відрізняється від Януковича або Медведчука й готовий спекулювати на мовних проблемах навіть не до виборів – щоб активізувати проросійський електорат, а після них – просто щоб іще раз продемонструвати свою відданість Путінові й "русскому миру".

І, зрозуміло, цей закон цілком можна порівняти за його вибуховою силою із горезвісним українським законом Ківалова-Колесніченка. Тільки автори українського – тобто антиукраїнського – закону намагалися обійти українську мову за допомогою регіональних рад і розколоти країну, а автори молдовського – тобто антимолдовського закону – намагалися перетворити російську мову на "мову міжнаціонального спілкування" у країні, в якій майже 78% громадян вважають рідною мовою румунську. А російську мову? її рідною вважає 9% мешканців.

Читайте також: Якщо українська мова стане своєю у великому місті, ніяке повернення імперії вже не відбудеться

І тоді виникає запитання – чому представники національних меншин, українці, гагаузи або болгари, повинні спілкуватися з молдованами російською, а не на румунською мовою? Конституційний суд, між іншим, саме з цього й виходив, коли нагадав, що у країні є райони, в яких українською мовою послуговується більша кількість мешканців, аніж російською. І тоді чому з мов національних меншин саме російська виявляється у привілейованій ролі майже "другої державної"?

Відмінність між Україною та Молдовою, мабуть, у тому, що українському Конституційному судові знадобилися роки, щоб визнати неконституційність закону Ківалова-Колесніченка – та й то із процедурних підстав. А молдовському Конституційному судові знадобилися лічені дні – і по суті змісту закону. Але це не означає, звичайно, що Додон або Медведчук заспокояться. А найголовніше – це не означає, що заспокоїться Путін.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини