MENU

Журналістка: Схоже, остаточний розрив Чорногорії із "сербським миром" відкладено – і надовго

717 0

"Святині захищено" – під таким заголовком вийшли статті в сербських виданнях Чорногорії, Республіки Сербської (у Боснії та Герцеговині) та Сербії після того, як набрала чинності нова редакція чорногорського закону про свободу віросповідання

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Наталя Іщенко, повідомляє UAINFO.org.

Читайте також: Томос для Чорногорії та Північної Македонії може стати вирішальним ударом по російському впливові на Балканах

Головна відмінність від попередньої версії документа, проти якої рік протестували прихильники Сербської православної церкви (СПЦ) – збереження контролю цієї церкви над усіма релігійними об’єктами в Чорногорії, які де-факто наразі є в її розпорядженні.

Початкова редакція pакону передбачала повернення в державну власність монастирів і храмів, які належали Чорногорській державі до її приєднання до Сербії в 1918 році та щодо яких у СПЦ немає документів на право власності. Тепер така можливість із документа вилучена, і Сербська церква зможе зітхнути із полегшенням – "святині захищено".

Успіх просербської влади болюче сприйняла патріотична частина чорногорського суспільства.

Читайте також: Як Кремль використовує боротьбу з корупцією

Зрозуміло, що наступним кроком після відновлення контролю Чорногорської держави над церковним майном мало стати відновлення незалежності Чорногорської церкви й остаточний розрив із "сербським миром".

Хтось бачив у цих ідеях національний чорногорський проєкт зі зміцнення суверенітету Чорногорії, досягнення не тільки юридичної, але й духовної незалежності країни від Сербії. Хтось – намагання Міло Джукановича зміцнити свою авторитарну владу.

Але в кожному разі тепер цей план видається відкладеним – і надовго.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Наталя ІЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини