Якими негідниками треба бути, аби давати вказівки про ревізію закону, що дієво захищає наші мовні права – блогер
Все-таки неймовірно, наскільки нові норми закону про мову змінили на краще мовну ситуацію в Києві. Днями зранку відвідав медичну лабораторію, два магазини, кав'ярню, двічі їхав автобусом
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Тарас Шамайда, повідомляє UAINFO.org.
Так от, абсолютно всі продавці, бармени, працівники лабораторії, кондуктори, контролери спілкувалися українською мовою. Ввічливо, доброзичливо, без жодних ознак "страждання через насильницьку українізацію". У відповідь і значно більше пасажирів, покупців, відвідувачів також розмовляють українською.
Читайте також: Режим Зеленського хоче позбавити українців щойно набутих мовних прав – В'ятрович
Звичайно, не всюди закон виконують, і в різних містах ситуація різна. Але з усієї України – маса повідомлень про те, що української мови стало значно більше, зокрема на Сході та Півдні.
Не лише дані соціології, але й емпіричний досвід свідчать, що більшість людей по всій країні прихильно або з розумінням сприйняла нові норми закону, а конфлікти трапляються доволі рідко. Мільйони людей нарешті можуть відчути себе у власній країні вдома.
Читайте також: Наїзди на омбудсмана й залякування бабусь: як міністр Ткаченко намагається "нівелювати всі зусилля на українізацію"
Якими ж негідниками треба бути, щоб за таких обставин давати/виконувати вказівки про ревізію закону, який ефективно захищає права людей на послуги українською.
А інформація про те, що Зеленський і Ко такі вказівки дали, є достеменною. Замість допомагати єднати країну, вони, на жаль, сіють вітер. А отже, пожнуть бурю.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки