Сухопутні сили армії США почали отримувати перші елементи гіперзвукової зброї
Випробування гіперзвукової зброї
У США стартував процес передачі першому підрозділу Сухопутних сил нової гіперзвукової зброї. Втім, у бою її можна буде повноцінно застосовувати лише через кілька років.
Американські Сухопутні сили давно хочуть отримати перспективну гіперзвукову зброю, яка зможе істотно розширити їх бойові можливості. Днями стало відомо про початок передачі підрозділу Армії США першої з таких систем. Про старт поставок повідомило видання Defense News, інформує UAINFO.org.
Військовим вже відправили обладнання, необхідне для навчання та освоєння нових систем. Решта озброєння, спеціальну техніку та тренажерні комплекси неназваному підрозділу доставлять до кінця цього фінансового року.
Читайте також: В США рассказали о первом полете "убийцы" российских комплексов ПВО
Як тільки підрозділ отримає необхідне обладнання, він почне підготовку до перших спільних льотних випробувань з ВМС, які заплановані на перший квартал 2022 фінансового року. Відомо також, що наступні тести повинні провести в четвертому кварталі 2022 фінансового року і в другому кварталі 2023-го фінансового року.
Раніше стало відомо про розробку в інтересах Армії США комплексу гіперзвукової зброї Long Range Hypersonic Weapon (LRHW). Її характеристики достеменно не відомі. За інформацією з відкритих джерел, мова йде про твердопаливні балістичні ракети наземного базування, оснащені універсальною керованою маневреною плануючою гіперзвуковою бойовою частиною Common-Hypersonic Glide Body (C-HGB). З метою уніфікації парку військової техніки ряд технічних рішень для LRHW запозичили у зенітного ракетного комплексу Patriot.
Читайте також: Франция успешно испытала обновленную сверхзвуковую ядерную ракету ASMPA
Відзначимо, що крім Сухопутних сил США нову гіперзвукову зброю повинні отримати американські ВМС та ВПС. Так, ще у 2019-му був представлений макет перспективної системи Air Launched Rapid Response Weapon (ARRW), носієм якої тоді був стратегічний бомбардувальник B-52. Згодом Сполучені Штати провели ще кілька тестів системи.
У різний час ЗМІ приводили різні дані про її можливості. Згідно з інформацією, представленою торік, дальність ракети може досягати приблизно 1600 кілометрів при швидкості бойового оснащення до М=8. Досягнення початкової бойової готовності ARRW очікують в першій половині 2020-х.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки