MENU

П'ять недоліків, які роблять президентову "реформу" ВРП черговою імітацію

312 0

Законопроєкт Зеленського №5068 про "реформу" Вищої ради правосуддя (ВРП) – чергова імітація та замилювання очей

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Михайло Жернаков, повідомляє UAINFO.org.

От чому:

1. Рішення Етичної комісії, яка покликана очистити ВРП (три судді + троє міжнародників) ухвалюють більшістю голосів. А це означає, що без голосу хоча б одного судді члена ВРП не можна буде звільнити. Чи хтось вірить, що судді, делеговані Радою суддів, підуть проти членів ВРП?

2. Навіть якщо Етична комісія ухвалить рішення, що член ВРП недоброчесний, це не означатиме його (її) звільнення. Рішення про звільнення повинен буде ухвалити суб'єкт призначення члена ВРП. Для половини членів – це з'їзд суддів (ха-ха), для решти – з'їзди прокурорів, адвокатів або науковців.

Читайте також: Офіс президента вніс натяк на реформу ВРП із "роялем у кущах" – нардеп

Адвокати всупереч Конституції призначили до ВРП вдруге газового схемника Маловацького й "велику рибу Луценка" Гречківського, підозрюваного свого часу в судовому "рішалінґу" на $500 000.

Науковцями на останньому з'їзді керував Ілля Кива.

Далі продовжувати?

3. Дочекатися, поки у гречківських закінчаться каденції, і призначити нових нормальних членів до ВРП за цим законом теж не буде змоги. Із тієї самої причини – для цього потрібен буде щонайменше один голос представників суддів.

Так, міжнародники не проголосують за відвертих негідників. Але в сукупності це означає, що максимум, на що тут можна розраховувати – це "темні конячки" – не очевидні поганці, але такі, які цілком влаштовують суддівську корпорацію.

4. Із процесу викинули USAID, прибравши згадку про "іноземні організації", які можуть номінувати міжнародних експертів, і залишивши тільки "міжнародні". Напевно, тому що останнього разу (закон 193-IX, який заблокувала ВРП) американці номінували ну просто дуже якісних і незалежних експертів. Видно, стосунки із суддівською мафією важливіші, ніж стосунки з головним міжнародним партнером – США.

Читайте також: Іще одне втрачене покоління? Юрист розповів про небезпечні наміри одіозної ВРП

5. 9 березня планується з'їзд суддівс̶ь̶к̶о̶ї̶ ̶н̶е̶ч̶е̶с̶т̶і̶, на якому планують обрати чотирьох членів ВРП на вакантні посади.

Коли таке відбувалося востаннє, із кількох десятків претендентів "таємним голосуванням" обрали саме тих чотирьох членів, яких заздалегідь погодили у високих кабінетах. Їхні прізвища тоді за день до з'їзду оприлюднила наша колега Катерина Бутко.

Законопроєкт жодного слова не говорить про те, що цей процес має бути запущений заново й за новими правилами. А значить, Зеленського цілком влаштовує обрання чотирьох нових підконтрольних членів на цьому шабаші. Замість реформи, яку обіцяли нам, МВФ і всьому цивілізованому світу.

Такі справи.

Там іще чимало цікавого в цьому горе-законопроєкті. Детальний аналіз опублікуємо скоро.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло ЖЕРНАКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини