MENU

Росія тисне на Україну. Естонська розвідка опублікувала звіт, – експерт

1000 0

Росія тисне на Україну. Естонська розвідка опублікувала звіт, – експерт

В Естонії є доволі потужна зовнішня розвідка. Вона відкрита і публічна. Свідченням цього став щойно оприлюднений шостий її щорічник "Міжнародна безпека та Естонія 2021".

Вкотре балтійські розвідники не оминули увагою у ньому Україну. Присвятили окремий розділ. Талліннські джеймси бонди стверджують, що Російська Федерація тисне на Україну, щоби та визнала окупаційні сили на Донбасі у якості легітимних партнерів для перемовин. Вони констатують про відсутність прогресу на шляху до вирішення конфлікту на Донбасі, попри потуги самої України. Хоча після липневого перемир'я число збройних протистоянь вздовж лінії розмежування стало значно меншим, але політичного вирішення питання на обрії поки не спостерігається, відзначають естонські розвідники, пише експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Максим КИЯК, для Gazeta.ua, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Це війна: Кравчук закликав називати речі своїми іменами

Кремль тягне час, сподіваючись, що українське керівництво змушене буде піти на невигідні поступки. Окупаційна влада на Донбасі, на їхню думку, має беззаперечний вплив на сході України. За підтримки керованих і оснащених Росією збройних сил, здатна будь-якої миті відновити військовий тиск. Окупаційна влада має у своєму розпорядженні таку кількість танків, зброї й артилерії, котрою здатні похизуватися лише лічені держави Європи.

Відтак, присутність подібної загрози на окупованій частині України, європейської держави, слугує чітким свідченням того, що Росія не бажає відмовлятися від агресії. При цьому, як слушно зазначають естонські розвідники, війна на Донбасі та спроби її припинити невиправдано відкинули на другий план питання тимчасової окупації Криму Російською Федерацією.  

Читайте також: Хто здійснює зовнішнє управління Україною? Росія звинувачує США, але на злодієві й шапка горить

Кремль повністю підтримує ті проросійські сили в українській політиці, котрі воліють визнати окупацію Криму і вирішити питання Донбасу на умовах Москви, стверджують естонці. Не оминули балтійці увагою й особливу гостинність російського керівництва щодо "Опозиційної платформи – За життя". Віктора Медведчука, який контролює мережу медіа в Україні, вони описують як частого гостя і давнього товариша Володимира Путіна. А зустрічі між ними напередодні місцевих виборів мали на меті продемонструвати виборцям близькі зв'язки між Україною та Росією.

Переконати їх у тому, що безпеку та розвиток варто шукати саме у Москві. Пан Медведчук став частиною масштабної кампанії Росії з вакцинації, здійснюючи цим тиск на українську владу, пишуть у щорічнику зовнішньої розвідки Естонії. Такими діями Кремль сподівається допомогти керованим ним політичним проєктам і завадити Україні прямувати обраною європейською стежкою.

Так, в Естонії справді є розвідка. І так, Україна досі перебуває на радарі Європи. Принаймні її північно-східної частини. На Балтійському радарі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Максим КИЯК, для Gazeta.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини