MENU

В Індонезії знайшли птаха, який вважався вимерлим 170 років

820 1

В Індонезії знайшли птаха, який вважався вимерлим 170 років

Група дослідників з Індонезії та Сінгапуру знайшла докази існування невеликого птаха виду Malacocincla perspicillata, якого вважали вимерлим.

Як повідомляє НВ, у своїй статті команда пояснює, що птаха раніше вдавалося зловити всього один раз — в середині 19 століття, інформує UAINFO.org.

Десь між 1843 і 1848 роками птицю, яка згодом отримала назву чорнобрива мишача тімелія, зловив натураліст Карл А.Л.М. Шванер. Записи про знахідку уривчасті, але схоже, що птах був спійманий на острові Ява.

Ця знахідка була єдиним доказом існування птаха — в даний час в орнітологічних текстах його позначено як «даних про вид недостатньо». Опудало помістили в музей, і протягом наступних 170 років більше не було повідомлень про його існування.

Читайте також: Вчені знайшли найменшого у світі хамелеона розміром з монету. ВІДЕО

Згодом птах і його історія стали відомі як «найбільша загадка індонезійської орнітології». Більшість вчених вважали, що цей вид вимер. Потім, в кінці минулого року, пара дослідників Мухаммад Різкі Фаузан і Мухаммад Суранто зловили птаха, якоо вони не змогли ідентифікувати в індонезійській частині острова Борнео.

Коли команда провела дослідження птаха по фотографіях, встало ясно, що його опис відповідає опису птиці, що зберігається в Нідерландах. При найближчому розгляді підтвердилося, що це дійсно був той же вид — чорнобрива мишача тімелія (Malacocincla perspicillata).

Читайте також: В Африці виявили тварину, яку вважали вимерлою понад пів століття. ВІДЕО

Птах був спійманий в Калімантані, недалеко від центру острова Борнео, і йоо відкриття доводить, що птах вважався вимерлим тільки тому, що люди шукали його не в тому місці. Його існування також піднімає питання про те, скільки його видів живе на Борнео і чи схильні вони до ризику.

Дослідники дуже хотіли б поїхати в регіон, де було виявлено птаха, але пандемія обмежила поїздки на острів. Вони планують провести експедицію, як тільки це стане можливим.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини