Можемо лишитися без європейських паспортів вакцинації, – Голобуцький
За кілька місяців країни Європейського Союзу введуть паспорти вакцинації для своїх громадян, повідомила канцлерка Німеччини Ангела Меркель.
Європейці хочуть спростити життя для своїх громадян. Але це не означає, що паспорти точно запровадять, пише політолог Олексій Голобуцький, для Gazeta.ua, інформує UAINFO.org.
Проблема в тому, що вакцинація відбувається добровільно. Уже багато країн говорять, що це дивно, коли сама вакцинація добровільна, а видаватимуть паспорта. Поділять людей на тих, то його має, і тих, хто не має. ВООЗ повідомляє, що досі невідомо, чи вакциновані люди є переносниками хвороби. Якщо можуть переносити – нема гарантії, що не інфікують інших.
Відбувається величезний експеримент світового масштабу. Європейці й американці дорікали Китаю за цифрову диктатуру. Тепер самі використовують її елементи.
Читайте також: Литва зголосилася допомогти Україні із браком вакцини
Не знаю, що краще. З одного боку – простіше, щоб було уніфіковано. З іншого – люди дійсно не хочуть вакцинуватися. Що тут робити? Обмежувати їм пересування – це авторитарний режим.
Ми взагалі в унікальній ситуації. Заявляємо, що будемо повторювати те, що робить ЄС. Але паспорти видаватимуть на вакцинацію, зроблену вакциною, яка затверджена в ЄС. У нас таких вакцин нема. Що робити з людьми, яких вакцинують індійською?
Ще одна проблема – довіра. В Україні все купується. Де гарантія, що ці паспорти не куплять? У європейців з часом виникне питання: чому в Європі мала кількість паспортів, а тисячі українських заробітчан їх мають? Не говорячи вже, яка лабораторія буде видавати – за це почнеться боротьба. Буде чиста корупційна схема. В Україні і це робитимуть через одне місце.
Ніхто з керівників держави публічно не вакцинувався через низький рівень довіри українців до влади. Можна було вакцинуватися просто "водичкою", щоб не ризикувати. Це ж ніхто не перевірить. Можна цілий театр розіграти. Вони спеціалісти у цій справі. За 2-3 години все організують. Президент закотить сорочку, щось отримає. Скаже, що чудово почувається.
Читайте також: Дайте їм іще 116 років: як математика множить на нуль зусилля влади із вакцинації
Авторитарні лідери, як Путін, не вакцинуються, щоб не показувати, що вони чогось бояться. Це частина іміджу. Наш не боїться. Думаю, радники йому не радять з погляду того, як це оцінять українці. Зробили б це, якби бачили, що люди сприймуть на "ура". Але є багато факторів, які ставлять під сумнів, що українці реагуватимуть, як у США. Байден вакцинувався. Він про це говорив всю виборчу кампанію - вакцинуватися треба. А Зеленський, якщо зробить щеплення, що покаже? Що не боїться індійської вакцини?
Індійська медицина – одна з найкращих із точки зору повторення, дженерики. Тому неправильно казати, що індійська – це фігня. Треба вакцинуватися у будь-якому разі. Бажано, щоб це був Pfizer чи Moderna. Але ми отримали те, що отримали. Повинні розуміти: як би ми не хотіли вважати себе європейцями, ми – країна третього сорту.
У нас тільки загальна вакцинація, дай Боже, закінчиться наступного року. Невідомо, що далі буде. Ця історія надовго. Дехто каже, що назавжди.
Виживає найсильніший. Візьмемо шкалу Дарвіна, де 10 – це найгуманніше суспільство, 1 – первісний стан. Тоді Європа – це 7-8-9. А Україна – 3-4. Ми близькі до того, що отримаємо імунітет природним шляхом, а не через вакцинацією 70% населення. Наша ситуація не найгірша у світі. Є країни, які взагалі махнули на це. У нас відношення до цієї проблеми європейське. Але не настільки.
Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ, для Gazeta.ua
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки