Донбас і Крим буде об'єднано в одну претензію України до Росії, – Арестович
Перше засідання Кримської платформи, заплановане на 30-ту річницю Незалежності України, 24 серпня поточного року, пройде за участю представників десятків країн світу.
Питання окупації Росією Криму та Донбасу буде об’єднано в одну колективну претензію України до РФ, але їх обговорюватимуть на різних платформах. Таку думку виданню Оbozrevatel висловив спікер української делегації Тристоронньої контактної групи Олексій Арестович, інформує UAINFO.org.
"Об’єднані кейси – це не означає, що під час засідання Кримської платформи будуть обговорювати Донбас або навпаки. Вони будуть об’єднані, тому що це буде колективна претензія України на державному рівні щодо Росії як держави-агресора, але ми маємо два напрямки вторгнення РФ", – уточнив він.
Читайте також: В’язень донецьких бойовиків журналіст Асєєв розповів, за якої умови Путін може відмовитися від Донбасу
Говорячи про причини того, що переговорний майданчик щодо Криму було створено лише зараз, Арестович пояснив, що у міжнародній політиці є свої правила.
"Про Крим ніколи ніхто не забуває, але у міжнародних відносин є своя логіка, своя динаміка, свої етапи. І узгоджувати колективні дії держав не так просто", – зауважив він.
Водночас він наголосив, що перше засідання Кримської платформи, заплановане на 30-ту річницю Незалежності України, 24 серпня поточного року, пройде за участю представників десятків країн світу.
"Там дуже представницький склад. Майже 40 країн світу дали згоду – провідні країни світу, країни ЄС, колективного Заходу", – наголосив Арестович.
Читайте також: Леонід Кравчук: "Ми готові набити морду тим, хто лізе до нас"
За його прогнозами, "неодмінно буде пов’язано в один вузол і донбаський кейс, і кримський кейс". Утім, "Кримська платформа не буде стосуватися Донбасу".
"Якщо ми будемо разом ставити ці питання, наприклад, на рівні ООН або інших форматів, це не означає, що мінський процес вмер. Поки йому немає альтернативи, хоча цей процес далеко не найкращий. Якщо з’явиться альтернатива, тоді можна буде говорити про перехід до іншого формату. Поки підстав про це говорити немає", – підсумував Арестович.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки