MENU

Леонід Кравчук: У 1991 році Україна могла залишитися в складі СРСР

902 0

Леонід Кравчук: У 1991 році Україна могла залишитися в складі СРСР

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що наша держава могла б і не стати незалежною 1991 року, оскільки керівники союзних республік тоді розглядали можливість збереження Радянського Союзу і перетворення його на конфедерацію.

Зокрема, підкреслив політик, незадовго до підписання Біловезьких угод у резиденції Ново-Огарьово під Москвою обговорювався сценарій, за якого СРСР міг зберегтися. Про це він розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", інформує UAINFO.org.

"Борис Єльцин порадився з багатьма керівниками республік, я пам'ятаю, ми з ним сиділи вдвох і обговорювали цю тему. Він говорив: Леоніде Макаровичу, а якщо ми запропонуємо замість федерації конфедерацію?" – згадав Кравчук.

Читайте також: Эйдман: Надо ли благодарить Горбачева?

Він додав, що тоді вони обоє почали думати, якою може бути конфедерація на території СРСР, і дійшли висновку, що цю тему варто обговорити з Михайлом Горбачовим.

"Сіли за стіл, Єльцин говорить: Михайле Сергійовичу, в нас не клеїться, ми не можемо домовитися, тому що почалися великі рухи в республіках, люди хочуть більше прав, свобод, незалежності, давайте подумаємо, як реформувати країну з федерації на конфедерацію. Горбачов каже: а зразок конфедерації можете запропонувати? Єльцин говорить: звичайно, Швейцарія – сьогодні ви президент, через рік Леонід Макарович, ще через рік я. Горбачов так задумався і каже: ні, ні, ні, так не можна, повинен бути один президент", – переповів Кравчук.

Читайте також: Аж ніяк не подарунок: Крим Україні передали з холодного розрахунку​​​​​​​

Він уточнив: тоді одразу було зрозуміло, що для Горбачова головним питанням була влада, той не хотів нічого міняти, якщо не перебуватиме у владі.

Після цього, зізнався перший президент України, стало зрозуміло, що "цей сценарій не пройде". Так, через деякий час Горбачов запропонував всесоюзний референдум про збереження СРСР.

"І стало зрозуміло, що нічого радикально він не збирається міняти. Горбачов хотів робити зміни у разі збереження системи. А це неможливо", – пояснив Кравчук.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини