Українців попросили давати згоду на трансплантацію донорських органів. Антон Геращенко написав заяву першим
Українці, які досягли повноліття, можуть стати донорами органів після смерті, написавши прижиттєву заяву.
Як повідомляє Оbozrevatel, про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив директор Інституту серця Міністерства охорони здоров'я Борис Тодуров. Він уточнив, що така можливість з'явилася після того, як набув чинності з 1 січня відповідний закон, інформує UAINFO.org.
"Новий закон, який набув чинності з 1 січня, передбачає прижиттєву згоду (на донорство органів після смерті). Людина, яка досягла повноліття, може написати заяву і їй поставлять позначку або в паспорті, або в правах, про те, що вона за життя дала згоду на вилучення своїх органів", – пояснив лікар.
Водночас він додав, що підзаконні акти, протоколи та технічні документи були доопрацьовані тільки зараз, і вже 17 березня перші прізвища було внесено до реєстру донорів органів.
Читайте також: У квітні в Україні запрацюють перші пункти системи авіаційної безпеки МВС
Також Тодуров зазначив, що щорічно в Україні пересадки серця, печінки, нирок та інших органів потребують близько 5 тисяч осіб.
Про це ж написав у Facebook заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Він заявив, що для розвитку системи трансплантації донорських органів в Україні громадянам потрібно дати прижиттєву згоду на те, щоб стати донорами органів.
"Для того, щоб система трансплантації в Україні могла розвиватися і тисячі українців могли жити, отримавши донорські органи, сотні тисяч, а ще краще мільйони українців повинні написати добровільну прижиттєву згоду на те, щоб стати донорами органів", - написав Геращенко в соцмережі.
Читайте також: Українці все частіше почали пропонувати свої органи на продаж. Екперт пояснила, чому це протизаконно
Він додав, що сам уже зробив це - "написав заяву про прижиттєву згоду на те, що в разі якщо у мене буде діагностована смерть мозку, мої органи могли б врятувати життя інших українців".
Геращенко наголосив, що його заява стала першою в новому реєстрі прижиттєвих згод донорів.
Щоб взяти приклад заступника міністра, будь-який українець може заповнити відповідну заяву на сайті МОЗ.
А найближчим часом, додав Геращенко, це можна буде зробити одним кліком у мобільному додатку "Дія".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки