MENU

"ЗМІ керуються власниками, маніпулюють, дезінформують та розміщують джинсу", – вважає більшість українців. Результати дослідження

525 1

Абсолютна більшість українців вважає, що українські медіа працюють в інтересах їхніх власників, а не суспільства чи держави, також – вдаються до маніпуляції, подачі неправдивої інформації та замовних матеріалів.  

Про свідчать результати дослідження "Індекс медіаграмотності української аудиторії", що були презентовані ГО "Детектор медіа", передає UAINFO.org

"Фактично двоє із трьох українців – а це 67% респондентів, – вважають, що медіа працюють в інтересах їхніх власників, а не держави чи суспільства, про що вказали лише 8% опитаних", – йдеться у дослідженні. При цьому, за результатами дослідження, 88% українців добре поінформовані про те, що більшість українських ЗМІ належать приватним власникам, а 4% вказали, що медіа контролюються з боку держава. 

Говорячи про результати дослідження рівня довіри до медіа та визначення правдивості контексту, дослідники зауважили, що на проблему дезінформації вказала більша частина опитаних – а це 57% українців.  

"При цьому найбільша частка аудиторії (32% респондентів) визначає достовірність новини, покладаючись на інтуїцію, і лише 28% опитаних шукають посилання на першоджерело інформації", – йдеться у дослідженні.  

Важливим і водночас вражаючим показником є те, що фактично половина українців (а це 42%) ніколи не перевіряє отриману із медіа інформацію на достовірність, кожен третій – 31% – шукає більш повну та деталізовану інформацію, і лише кожен четвертий українець перевіряє контент. 

Читайте також: Із медіаграмотністю в нас біда. Конкретний приклад

Водночас, на проблему маніпуляції в ЗМІ вказали 57% опитаних громадян. При цьому 25% вважають її цілком неактуальною, і 8% вперше чують про сам факт існування маніпулятивних повідомлень. 

"Кожен четвертий українець – а це 27% аудиторії – визначає маніпулятивне повідомлення інтуїтивно, 31% підозрює маніпуляцію, коли в матеріалі висвітлено лише один бік події. Майже кожен четвертий (23%) схильний не довіряти новині, якщо в ній замало аргументів, багато кліше, ярликів, стереотипних суджень", – йдеться у дослідженні.  

Говорячи про дослідження щодо ставлення українців до проблеми замовних матеріалів, то як актуальною її визначили 55% української аудиторії. При цьому 23% вважають її неактуальною, 9% – уперше чують про це. 

"Кожен третій – а це 35% аудиторії – визначає замовний матеріал інтуїтивно, така сама кількість – 38% підозрює замовність матеріалу, якщо у ньому висвітлено лише позитивні чи негативні аспекти", – йдеться у дослідженні. 

Читайте також: П’ять правил медіаграмотності. Як перевірити, чи можна довіряти ЗМІ

Загалом до більшості медіа українці ставляться із підозрою. Так, довіряють лише частково 74% опитаних. А найбільший рівень недовіри викликає телебачення: 10% опитаних – довіряють отриманій інформації, 18% – не довіряють. 

Оцінюючи індекс медіа грамотності за шкалою від 0 до 10, фахівці назвали медіаграмотність 15% українців низькою, у кожного третього (33%) – медіаграмотність нижча за середню, майже половина (44%) аудиторії характеризує вищий за середній рівень медіаграмотності, і лише 8% опитаних – високий рівень. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини