MENU

"Все тепер залежить від Саші". Що буде з 13 дітьми померлих від ковіду макіївчан Володимира та Діани Родікових

1101 0

Фото – Facebook Владимир Родиков

Володимир та Діана Родікови – переселенці, що виїхали з Макіївки у 2014 році. В останні роки вони мешкали під Києвом та виховували 13 дітей – 5 рідних та 8 всиновлених. 21 березня від коронавірусу помер Володимир Родіков, а 29 березня не стало і його дружини Діани, пише Валерія Бурлакова для Цензор.Нет, інформує UAINFO.org.

"ДОВЕЛОСЯ ЗАЛИШИТИ ВСЕ ПІСЛЯ ВХОДУ РОСІЙСЬКИХ ТАНКІВ"

"Нашій родині (тоді у нас ще було лише 10 дітей) довелося залишити все після входу російських танків у наше місто і бігти вглиб України у невідомість. У душі були страх, біль та... надія. Ми вірили тоді, що Україна вистоїть та витримає все, що Їй приготовано, та вірили, що разом з Нею витримаємо і ми. Та не помилилися".

Такий пост написав на торішній День Незалежності 45-річний Володимир Родіков, на сторінці якого у Facebook зазначено, що працює він "татом". Точніше - працював...

Дитячий будинок сімейного типу Володимир та його дружина Діана створили ще у рідній Макіївці, "доповнивши" компанію з 5 власних дітей 5 прийомними приблизно такого ж віку. "5 своїх, 5 прийомних - 10 рідних", - казав Володимир Родіков у інтерв’ю "Радіо Свобода" у 2016 році. І розповідав, що взагалі-то з окупованої Макіївки вони їхали у Запоріжжя "днів на 10-12", практично без речей.

Родікови були впевнені, що потім зможуть повернутися. Але якраз у цей час окупанти вирішили, що дітей-сиріт вивозити з окупованих територій не можна, і родина Родікових усвідомила: на Донбас вертатися не варто навіть по речі... Родина вирушила у Київ.

Спочатку мешкали у школі в області, безперервно зверталися до можновладців із проханням допомогти із житлом, шукали допомогу усюди, де могли... Зрештою, все більш-менш налагодилося, із будинком родині допомогли - і Родікови разом зі своїм котом (також переселенцем) оселилися у Гатному. Завели рибок. 

Восени 2018 року родина почала опікуватися ще однією дитиною - дівчинкою на ім’я Софія, а влітку 2020 - Артуром та Ярославою. Дітей стало 13.

"Сказати, що було легко - ні, легко не було. Ми притиралися, звикали, закохувалися одне в одного, сварилися та мирилися, плакали і раділи, наскільки могли підтримували друг друга. Проходили через важкі та складні часи, поступово ставали міцнішими, сильнішими. Ми ставали самодостатніми. Єдиним цілим. Сім’єю. Я дуже радий, що Господь дав нам підтримку, сил, міцності пройти цей шлях до справжнього щастя", - згадував Володимир Родіков.

У соцмережах він багато розповідав про дітей, про кумедні діалоги між ними, ділився спогадами та старими фотографіями з "малюками, які дозволили стати їхнім татом". І не забував написати щось про кожен дитячий день народження: "...Ще одна днюшка! Не встигли відійти від жовтневих чотирьох!"

"ВІН ЗАВЖДИ ПРАГНУВ ЗЛАМАТИ СИСТЕМУ ІНТЕРНАТІВ"

Але 21 березня Володимира Родікова не стало. Ковід.

За тиждень після нього, 29 березня, померла і його дружина Діана Родікова-Єрмакова. Її транспортували з Василькова у Київ, однак врятувати жінку все одно не вдалося. "У реанімації, у комі на ШВЛ. Поліорганне ураження внаслідок ковіду", - написала про її смерть у соцмережі Ірина Солошенко, волонтер, медик Революції Гідності.

15 грудня 2020 року Діані Родіковій указом президента було присвоєне почесне звання "Мати-героїня"

"З Володимиром Родіковим ми познайомилися у травні 2014 року. Всі ми були розгублені після того, як Росія захопила Крим і почала активно качати Донбас. Інформацію ми отримували у Facebook. Хтось написав про те, що у Слав'янську дитячий будинок в підвішеному стані. Ми інформаційно супроводжували у ФБ евакуацію дітей, писали про їхні потреби, так під якимось з дописів про це і познайомилися з Володимиром... - пригадує пані Ірина у розмові з Цензор.НЕТ. - Пам'ятаю фотографії його малечі у басейні, який він збудував в Макіївці... Потім ми час від часу спілкувалися щодо допомоги людям, які проживали на лінії фронту".

"Він завжди прагнув зламати систему інтернатів в Україні. Прагнув, щоб діти виховувалися в сім'ях. І так сталося, що останнє спілкування з Володимиром у нас було щодо допомоги дітям, які лишилися сиротам після передчасної смерті батьків, - додає Ірина Солошенко. - Володя написав, що відправить дітям посилку. Завжди було приємно бачити їхню сім"ю. Була радість за дітей, яких вони зігрівали в своїй сім'ї..."

"ВСЕ ТЕПЕР ЗАЛЕЖИТЬ ВІД САШІ"

Юлія Цепун - вдова Героя Небесної Сотні, волонтер, громадська активістка - також згадує родину Родікових з великою теплотою.

"Познайомили мене з ними у 2015 році, щоб дітям допомогати - квитки на концерти безкоштовні і таке інше, допомогали їм утеплити стіну минулого року... У них був розплідник шпиців. То я у них і собаку купила - краще ж у своїх! Багато є різних будинків сімейного типу, я не хочу ні на кого нарікати... Та що стосується Володі та Діани - вони настільки віддавалися дітям, які були не рідні... Різниці для них не було - чи це рідне дитя чи не рідне. Для дітей вони робили усе можливе та неможливе", - каже пані Юлія.

Старший дітей у родині Родікових двоє - син та донька. "І старша донька Володимира та Діани, Олександра, сьогодні висловила бажання взяти опіку над дітьми", - додає Юлія Цепун. Щоправда, зауважує вона, Олександра лише після смерті батьків дізналася, що будинок Родікових перебуває у комунальній власності, і був батькам переданий в оренду. Ця інформація змусила дівчину трохи розгубитися.

"Але місцева влада налаштована дітям допомогти, їх ніхто на вулицю не вижене. Все тепер залежить від Саші - наскільки вона відповідально до всього поставиться, бо їй все ж таки лише 21 рік..."

"Але дітей напризволяще ніхто не кине у будь-якому випадку. У крайньому випадку, у родини є куми - доволі впливові люди...", - додає Юлія Цепун.

Юлія Цепун також підкреслює, що зараз у соцмережах збирають гроші на придбання будинку для родини - і не виключено, що роблять це шахраї. У фінансовій допомозі дітям необхідності на сьогоднішній день немає, переконана вона: "Нагальної потреби реально немає... Зараз стоїть питання опіки над дітьми".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерія БУРЛАКОВА, Цензор.НЕТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини