"Курс гривні буде неминуче падати. Причина: локдаун і загальне падіння економіки", – економіст. ВІДЕО
Українська економіка у 2021 році продовжує демонструвати минулорічну динаміку падіння, а впровадження загальнонаціонального локдауну негативним чином позначиться на ключових галузях, що як наслідок спричинить падіння національної грошової одиниці – гривні.
Про це під час пресконференції сказав голова Комітету економістів України Андрій Новак, передає UAINFO.org.
"Сьогодні зберігається тенденція до падіння української економіки. За минулий рік замість прогнозованого зростання ВВП на 4,5%, відбулось падіння на таку ж величину. І тому різниця між прогнозним рівнем ВВП і реальним за минулий рік становить 9% ВВП України, що складає фактично десяту частину", – сказав він.
Економіст пояснив, що суттєве падіння продемонстрували ключові галузі економіки – сільське господарство та промисловість. Так, промисловість в лютому впала на 4,6% ВВП, аграрний сектор – на 4,3%.
"Це – суттєве зниження галузей української економіки, що буде тягнути вниз загальний показник ВВП України", – сказав він.
Читайте також: Индекс Биг Мака: доллар должен стоить 10.95 грн
Андрій Новак наголосив, що впровадження локдауну – це головний фактор, який може потягнути вниз і курс гривні.
"Загальнонаціональний локдаун, що буде впроваджено з високим ступенем вірогідності, – матиме беззаперечний вплив. Так, за 2-й квартал минулого року падіння ВВП відбулось на рівні 11,5%. Якщо локдаун буде впроваджено, то можна очікувати, що в першому і другому кварталах цього року буде таке ж падіння ВВП країни", – сказав він
На переконання економіста, враховуючи об’єктивний фактор падіння національної економіки і суб’єктивний фактор щодо девальвації гривні урядом та НБУ (оскільки уряд закладав до Державного бюджету-2021 курс 29,1 грн за долар) – слід очікувати подальшу девальвацію гривні.
Читайте також: Алексей Кущ: Измерим "курсовую температуру" гривни при помощи "сырьевых ножниц"
"Гривня буде девальвувати із вірогідністю 99,9%. Питання лише щодо темпів цього процесу. Тому що курс національної грошової одинці – це дзеркало стану економіки і фактор курсової політки, яку провадять НБУ і уряд", – завершив Андрій Новак.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки