MENU

Жумаділов про закупівлю вакцини Pfizer: Маємо справу із укладанням попереднього документу, що не має зобов'язувального характеру. Адже немає чітких формулювань графіку поставок

354 0

Жумаділов про закупівлю вакцини Pfizer: Маємо справу із укладанням попереднього документу, що не має зобов'язувального характеру. Адже немає чітких формулювань графіку поставок

"Читаю новину - у МОЗа є домовленість про 10 млн. доз вакцини. Зроблено крок до поставок вакцини провідного виробника за прямими договорами. Вочевидь, це факт і однозначно позитивний. Круто, думаю. Хоч і з запізненням у майже рік, але ок. Вчитуюсь. Рамковий договір? Серйозно? Є поняття рамкової угоди. З законодавства про публічні закупівлі. Ще жодна вакцина не була і довго не буде закуплена в його межах. Колись прийдуть інші часи, інші обставини на ринках. Не зараз", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише директор державного підприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов, інформує UAINFO.org 

"То що це за "рамковий договір". У кодексах таке поняття відсутнє, щоб знати напевно, що мається на увазі. Про що мова?

Ймовірно, про документ типу Memorandum of understanding чи Term Sheet. У такому випадку це попередні домовленості, у межах яких не виникають зобовязання. MoU/Term Sheet - це не договір купівлі-продажу/закупівлі. Сторони домовились домовлятись далі, так би мовити.

Читайте також: Черговий серіал від майстрів боротьби з коронавірусом. За сприяння Єрмака. За домовленістю Зеленського. За неучасті Степанова – журналіст 

Побіжний і оптимістичний розрахунок вартості 10 млн. доз вакцини від Pfizer (18 дол. за од.) - більше 5 млрд. грн. загальної вартості контракту. Таких фінансових призначень донедавна державний бюджет на закупівлю вакцини не містив. Залізне правило: не маєш призначень - не можеш брати договірні зобовязання.

Остаточне підтвердження того, що маємо справу із укладанням попереднього документу, що не має зобов'язувального характеру - нечіткі формулювання графіку поставок.

Перші партії (які саме?) прибудуть найближчими місяцями (коли саме?)

"Угадай мелодію" замість ясності.

Хтось скаже - у МОЗа все під контролем. Не дарма ж щось говорять.

Дозволю собі скепсис. Ще в липні минулого року я ставив під сумнів, що про вакцину хтось взагалі домовляється і що існує розуміння, як саме вона завозитиметься.

На жаль, виявився правим - реальні домовленості та конкретні законодавчі ініціативи зявились в авральному режимі лише взимку.

Хочу помилятись зараз. Хочу вірити, що країна скоро отримає шанс вийти з локдауну безповоротно.

Це мій і професійний, і персональний інтерес.

Читайте також: Україна уклала договір з Pfizer про поставку 10 мільйонів доз вакцини

Зупинюсь щодо другого. Маю двох дітей-дошкільнят. Садочки закриті, ТРЦ закриті.

Дідусі і бабусі дітей у Криму, до якого дістатись за умов суцільних карантинів - квест, екшн, пригоди з елементами передач на діскавері "я дивом лишився живим".

Сидимо в Києві. Тривале перебування дітей вдома серйозно випробовує психічне здоровє. При чому всіх.

Я не уявляю просидіти в такому режимі кілька років чи десятків років, як нам уже спрогнозували.

Тож я дійсно хочу помилятись. Якщо так, то окей, коли там наша черга в Дії?

.N.B. У будь-якому разі мати хоч і попередні, але ж домовленості краще ніж не мати жодних", - завершує Жумаділов

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини