Як об'єктивно оцінити власну вагу: є надлишок, ожиріння чи дефіцит маси тіла?
"Люди з одною і тою же вагою можуть виглядати зовсім по різному. Для когось вага нормальна, а для когось вже зайва. Залежить це в першу чергу від зросту. І хоча кожна людина сама визначає заповітну цифру на вагах, яка здається ідеальною та необхідною для щастя, вона може виходити за межі норми, що прийняті в медицині", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише дієтолог Світалан Фус, інформує UAINFO.org.
Як об'єктивно оцінити власну вагу: є надлишок, ожиріння чи дефіцит маси тіла? Існує багато різних таблиць і формул. Але сьогодні в світовій медичній практиці для оцінки маси тіла широко використовується показник індексу маси тіла (ІМТ). Він визначається за формулою: вагу поділити на зріст в квадраті. Наприклад, для жінки вагою 70 кг і зростом 1,7 м ІМТ становить 24,2, що є нормою.
Індекс маси тіла нижче 18,5 говорить про різкий дефіцит ваги,
від 18,5 до 24,9 - це норма.
від 25,0 до 29,9 говорить про те, що у людини є надмірна вага,
від 30,0 до 34,9 - перша ступінь ожиріння,
від 35,0 до 39,9 - друга ступінь ожиріння,
від 40 і більше - третя і четверта ступінь ожиріння.
Якщо у дорослої людини ІМТ нормальний і вага знаходиться в межах норми, це ще не означає, що людина здорова. Стан здоров'я залежить від безлічі факторів, включаючи спадковість, стать, спосіб життя, харчування та багато іншого. Але коли показник ІМТ виходить за межі норми, будуть високі ризики багатьох захворювань. Крім того дані ІМТ не застосовують для дітей, вагітних, жінок, які годують грудьми і осіб, що регулярно займаються спортом і мають більшу м'язову масу.
Читайте також: Світлана Фус: У більшості "гріхів" звинувачувати картоплю не варто
Хоча ІМТ не зважає на конституціональні особливості, вік і стать, але треба дізнатися, чи перебувають ваші показники в межах норми. Ця попередня оцінка покаже правильний напрям: як змінювати харчування, фізичні навантаження і спосіб життя. Адже основна ціль – здоров’я людини, а не просто порада зменшити споживання калорій.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки