MENU

Washington Post: Нові санкції США надто м'які й не стримають Росію

760 2

Washington Post: Нові санкції США надто м'які й не стримають РосіюСША ввели санкції проти Росії, але вони знову надто м'які / фото REUTERS

Президент Джо Байден пообіцяв, що покінчить з невиправданою відмовою Дональда Трампа притягти Росію до відповідальності за втручання у вибори США, хакерські атаки проти урядових відомств і спонсорування нападів на американських солдатів і дипломатів.

В четвер Байден перейшов до дій і зробив це дуже зважено. Білий дім оголосив про висилання 10 російських дипломатів, а також про запровадження нових санкцій проти низки компаній й громадян Росії. Але все це не завдає удар по основі влади Володимира Путіна, - пише Washington Post в редакційній статті, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання додає, що вжиті заходи не дотягують до тих, які б могли стримати зловісну діяльність Путіна. 

В адміністрації назвали нові санкції "широкими" і порівняли з тими кроками, які зробив Дональд Трамп. Але реальних ударів не було. Банкам США заборонили купувати російський борг в рублях, але лише на первинному ринку. Інші міжнародні інвестори, швидше за все, продовжать купувати російські бонди, знаючи, що їх можна перепродати американським інститутам. 6 російських кібер-фірм потрапили під санкції. Кожна з них має тісні зв'язки з російською армією або розвідкою. Але російські енергетичні й гірничодобувні компанії, на які припадає найбільша частина російських доходів, лишились недоторканними. Те ж саме можна сказати про кілька десятків олігархів, які підтримують режим і керують особистим багатством Путіна.

Читайте також: Bloomberg: Путин искушает судьбу, стягивая армию к границе Украины

Адміністрація Байдена не відповіла на, напевне, найбільш серйозні підозри проти Росії: що вона платила винагороди за вбивство солдатів США в Афганістані й профінансувала загадкові атаки, від яких постраждали американські дипломати й шпигуни в Москві, Гавані й Китаї. Чиновники пояснили, що вони ще не впевнені щодо операцій в Афганістані. А директор ЦРУ Вільям Барнс сказав Конгресу в середу, що він досі намагається "докопати до суті", чому були поранені його офіцери й дипломати. Відсутність будь-якої відповіді, якщо це затягнеться, буде кричущою. 

Чиновники Білого дому сказали, що пакет санкцій був обережно відкалібрований з надією, що адміністрація Байдена все ще зможе переконати Путіна співпрацювати у деяких сферах. Один з чиновників сказав репортерам, що політика США буде включати "суміш значного тиску й пошуків способів працювати разом". Цю позицію підкреслила пропозиція Байдена зустрітися, яку він озвучив під час телефонної розмови з Путіним у вівторок.

Читайте також: Небоженко: Кремлевское окружение Путина не простит ему проигрыша президенту США Байдену

Теоретично такий подвійний підхід має сенс. Але поміркованість США демонструється в момент, коли Путін діє войовничо, як ніколи. Впродовж останніх тижнів Росія стягнула десятки тисяч військ до кордону України, погрожуючи війною, яка "знищить" українську державу. В цей же час, режим повільно вбиває головного критика Путіна - Олексія Навального, який сидить у в'язниці.

Можливо Путін відреагує на відносну стриманість Байдена тією ж монетою. Якщо він відведе війська від України й відпустить Навального, до чого закликали США і їхні союзники, тоді ініціативу адміністрації можна буде вважати успіхом. Якщо ж лідер Росії відкине всі ці заходи, які ніяк не впливають на основу його режиму, й продовжить підривати економіку США, їхню політичну систему, а також їхніх союзників, адміністрації Байдена доведеться бути готовою ввести нові санкції. І цього разу вони повинні завдати реальний удар. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини