MENU

Радуцький: Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. І вона може бути більш загрозливою

627 0

Радуцький: Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. І вона може бути більш загрозливою

Третя хвиля коронавірусної хвороби пішла на спад. У країнах ЄС фіксують зменшення кількості хворих і зниження рівня госпіталізації.

Про це у Facebook пише голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, інформує UAINFO.org.

У Польщі на піку третьої хвилі (кінець березня) виявляли до 32 тис. нових хворих, учора – 7000. У Чехії (на початку березня) за добу інфікувалося приблизно 13 тис., за вчора – 830 осіб. В Італії місяць тому за день було до 23 тис. нових хворих, сьогодні – 8800. Країни ЄС почали поступове послаблення карантину.

В Україні, як і в сусідніх країнах, також епідеміологічна ситуація стабілізувалася, спостерігається позитивна динаміка. Хоча в деяких регіонах досі небезпечним залишається рівень зайнятості ліжок у реанімації: у Харківській області – 85%, у Сумській – 78%, у Миколаївській – 77%. 13 регіонів країни залишаються в "червоній" зоні, три – у "жовтій".

Читайте також: Платної COVID-вакцини в Україні до кінця року не буде. Ляшко пояснив чому

Ще не завершилася третя хвиля коронавірусу, а нам потрібно готуватися до четвертої. Традиційно сезон активного поширення вірусних захворювань починається восени. Учені прогнозують, що четверта хвиля може бути більш загрозливою через поширення нових штамів коронавірусу. В Індії нещодавно виявили "індійський" штам, до складу якого входить дві мутації вірусу. Дослідження цього штаму продовжується, він може виявитися небезпечнішим за "британський" і "південноафриканський".

У перший рік пандемії вчені вважали, що повторне зараження коронавірусом можливо через шість – дев'ять місяців після хвороби. Українські епідеміологи проаналізували 1200 випадків повторного зараження COVID-19. Висновки невтішні: найчастіше люди заражалися через три-чотири місяці, іноді – п'ять місяців, були одиничні випадки зараження через півтора місяця.

Читайте також: Україна полює на вакцини від Covid-19, які не хоче Європа – Bloomberg

Тому бачимо, що високий рівень антитіл в організмі зберігається недовго. Ті пацієнти, які нещодавно перехворіли на коронавірус, можуть інфікуватися вже восени.

Єдиний вихід попередити четверту хвилю коронавірусу – значно прискорити темпи вакцинації. Ізраїль, США, Великобританія планують провести щеплення всього дорослого населення вже за кілька місяців. Україна може не встигнути вакцинувати громадян до кінця року.

Темпи прищеплювальної кампанії є незадовільними. 4 квітня президент дав завдання уряду розробити новий національний план вакцинації. Очікую на цей документ. Хочу побачити чіткі кроки, якими МОЗ пропонує до кінця року вакцинувати 70% населення країни. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Михайло РАДУЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини