MENU

Бобиренко: Як вам президент двієчник? А він на другий строк хоче

1438 2

У цей день 2 роки тому Зеленського обрали президентом.

Окреме кіно – це те, завдячуючи яким технологіям його обрали. Це був набір маніпулятивних технологій, пише на власній сторінці у Facebook політолог Віктор Бобиренко, інформує UAINFO.org.

Але базувався він на одній ціннісній характеристиці. Яка, на думку людей, найбільше необхідна керівнику.

Це порядність і чесність. І я хотів би, щоб ми через два роки змогли його оцінити, як керівника країни.

Є чіткі критерії, яким має бути успішний керівник. Неважливо, якого рівня і управлінського типу: від директора бізнес-компанії, головного лікаря ЦРЛ чи лідера країни.

Читайте також: Зеленський бере Путіна на слабо. А йому на відосіки тупо класти – журналіст 

Є п'ять критеріїв + одна ціннісна характеристика, без яких управлінець не може бути успішним. Тобто по кожному він має мати хоча б трієчку в нашому табелі. Причому, я б ще ці критерії ранжував – від більш необхідного до менш. Хоча повторюсь – необхідні – усі. Поїхали:

1. Стратегічне мислення. Вміння бачити динамічну компанію чи лобістську кампанію, галузь, неурядову організацію, ввірений район – у багатовимірній перспективі: демографія, спроможності, конкуренти, "бандитські расклади" і потенційні жопи.

І Володимир Олександрович сам у Давосі у 2020 році заявив на весь світ – що стратегія – не його коник.

Двійка.

2. Вміння підбирати і розставляти кадри. Керівник не може всього знати і все охопити. Тому потрібно вибрати і поставити того, хто нестиме тягар обов’язків і відповідальності. Часто керівник має призначати тих, хто і самі повинні мати стратегічне мислення і призначати кадри.

Що ми бачимо тут у Найвеличнішого? "Квартал", люди олігархів і підлабузники. Ну і Мендель, канєшна.

Двійка.

3. Комунікативність. Причому у різній її направленості: і у формуванні стосунків з партнерами, постачальниками, суміжниками, керівництвом. Ну і з підлеглими спілкуватися не за принципом: "я начальник – ти дурак". Потрібне розуміння – що винен не лише своїй сім’ї, а і сім’ям підлеглих – принаймні премії і настрій.

Читайте також: Волошина: Для Зеленського другий термін президентства – це питання особистої безпеки

А у нас? Зеленський спілкується з піплом через відоси. А комунікації – це обов’язковий зворотній зв’язок. А у нас - він сам на сцені – а піплу дозволяють лише аплодувати із залу.

Двійка.

4. Адаптивність та вміння тримати удар. Простіше – бути кризовим менеджером. Вміння швидко реагувати на оперативні виклики і бажано без паніки. Чудовий приклад – Черчіль.

З одного боку – безкомпромісність у боротьбі з Гітлером, з іншого – "неможливий" союз зі Сталіним (через здачу йому довоєнних територій іншого союзника – Польщі).

Зеленський надзвичайно гнучкий і вміє швидко міняти позицію. От хоча б у відношенні до війни – від "пєрєстать стрєлять" – до необхідності вступу в НАТО. Але іноді аж занадто гнучкий – гутапєрчєвий.

Але і панікує добре. Як кажуть у народі – сцить.

Але ОК. Поставимо трієчку.

5. Професійність. Передбачається, що якщо ви керуєте спортом, то знаєте різницю між волейболом і водним поло. А якщо медициною – відрізняєте гонорею від діареї. Якщо ви командуєте військовими – то вмієте посилати підлеглих на смерть і бодрєнько писати похоронки.

Ну тут ясно – двійка.

Ну і нарешті на додачу до цих, необхідних якостей у керівника має бути наявною порядність. Так, порядність – це якість, яка потрібна сучасному керівникові. Вона важлива, як і 5-ть попередніх.

Але є одне але. Добрий керівник у папуасів їсть людей. А у деяких суспільствах він має вміти їсти мізки підлеглим. Тут порядність – це набір етичних якостей, які відповідають сучасному менталітету нації, суспільним нормам та спільним навичкам консорції.

Наприклад, у нашому суспільстві побутує поняття "чесний вор". А у нормальних суспільствах це – оксюморон.

Тому Янукович – порядний батько і був винен лише своїй сімї. Але я знаю людей, які за це вважають його порядною людиною.

І тут у Зеленського, на мій суб’єктивний погляд – теж двійка.

Бо за моїми уявленнями про порядність – треба не Колю Тищенка з Татаровим відмазувать (бо це у них вважається порядним – відмазати друзів) – а каленим залізом випалювати корупцію.

Схиблені у нього уяви про порядність.

Як вам президент двієчник? А він на другий строк хоче. Чекайте.

Віктор БОБИРЕНКО, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини