У МОЗ пояснили, з чого складається вакцина Pfizer проти COVID-19
В Україні продовжують робити щеплення проти коронавірусу вакциною, яку спільно розробили американський фармакологічний концерн Pfizer і німецька біотехнологічна компанія BioNTech. Препарат випускається під торговою маркою Comirnaty.
Поки ним вакцинують персонал і мешканців будинків для літніх людей, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій і прикордонників. У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) пояснили, з чого складається ця вакцина, інформує UAINFO.org.
Так, діючою речовиною Pfizer&BioNTech (Comirnaty) є мРНК – молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, необхідні для формування імунної відповіді.
Читайте також: Євросоюз збирається схвалити вакцину, яку використовують в Україні
Допоміжні речовини:
• ALC-0315, ALC-0159 і холестерол – ліпідні частинки, які формують захисний бар’єр навколо активного інгредієнта і забезпечують його доставлення в клітини;
• DSPC – фосфоліпід, який стабілізує ліпідний бішар і пришвидшує вивільнення активного компонента, а тому підсилює його дію;
• дигідрат фосфату натрію та дигідрат фосфату калію – буферні речовини, що стабілізують вакцину, щоб рівень кислотності збігався з рівнем тіла людини;
• натрію хлорид і калію хлорид – є розчинниками та коригують сольовий баланс вакцини;
• сахароза – запобігає замерзанню та стабілізує вакцину;
• вода для ін’єкцій.
Читайте також: Украина заняла 81 место в мировом рейтинге вакцинации против COVID-19
Як відомо, Pfizer&BioNTech (Comirnaty) дозволена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Також дозвіл на використання дали США, Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Австралія, Канада та багато інших країн.
Нагадаємо: після довготривалих і важких переговорів із компанією Pfizer Україна досягла домовленості на постачання додаткових 10 млн доз. Тобто загалом країна отримає 20 млн доз цієї вакцини протягом нинішнього календарного року. Перші постачання з контракту – 500 тис. доз – буде отримано вже в травні-червні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки