Зеленський і Блінкен обговорили війну на Донбасі і "Північний потік-2". Усі деталі зустрічі
У Києві відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та державного секретаря США Ентоні Блінкена. Після переговорів сторони поділилися їхніми результатами з журналістами.
Першим взяв слово Зеленський. Він назвав зустріч з Блінкеном змістовною, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Війна на Донбасі і "Північний потік-2"
"США дійсно підтримують нас, наш суверенітет і нашу територіальну цілісність. Було багато кроків зроблено для того, щоби зупинити ескалацію, яка відбувалася нещодавно вздовж наших кордонів – збоку тимчасово окупованого Донбасу та тимчасово окупованого півострова Крим", – заявив президент.
За його словами, обговорювалося питання не тільки окупації територій України, а й питання "Північного потоку-2".
"Це для нас також дуже чутливе питання. Я знаю, що в цьому питанні є різні позиції в Європі, на жаль вони іноді не спільні з Україною, але тут ми спільні зі Сполученими Штатами і за це я їм дуже вдячний", – підкреслив Зеленський.
Він висловив подяку США за потужну санкційну політику в зв'язку з будівництвом газопроводу.
Читайте також: Если Россия выберет путь неразумных и агрессивных действий, мы дадим ответ. Байден четко заявил, – Блинкен
"В цілому зустріч змістовна, і вважаємо, що це буде фундаментальний рік у відносини між Україною і Сполученими Штатами", – сказав глава держави.
У свою чергу, Блінкен запевнив у підтримці США суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.
"До речі, мені дуже приємно, що цю позицію поділяють всі члени G7, з засідання якої я щойно повернувся з Лондона", – зазначив він.
Боротьба з корупцією
Блінкен вважає, що боротьба з корупцією є одним з найбільш важливих питань для українського народу.
"Ми говорили про реформи і реформування інституцій, тому що є дуже багато різних інтересів, які виступають проти зусиль України в реформуванні та боротьбі з корупцією. До них відносяться зовнішні сили, такі як Росія, і внутрішні сили, такі як олігархи і потужні особи, які переслідують власні вузькі інтереси нелегітимними засобами за рахунок народу України", – підкреслив держсекретар.
Читайте також: Зеленский лишь через два года понял, что Путин не допустит мира в Украине – The Financial Times
Тому, за його словами, боротьба з корупцією є вирішальною для поліпшення життя українців: від послуг, на які народ покладається, до можливостей, якими він користується.
Запрошення Байдену
Також Зеленський запросив свого американського колегу Джо Байдена відвідати Україну з офіційним візитом.
"У цей фундаментальний для українців рік – рік 30-річчя Незалежності України, в рамках якого і відбудеться наша важлива "Кримська платформа" – перший майданчик про допомогу Криму, про деокупацію нашого півострова, я запросив президента США і віце-президента. Ми віримо, що в цей рік, такий символічний для України, США обов'язково будуть з нами, і будуть у нас в гостях з офіційними і неофіційними візитами", – сказав він.
Блінкен запевнив, що передасть Байдену запрошення Зеленського.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки