Локдаун перевернув ситуацію на ринку праці: кого тепер шукають роботодавці
У березні-квітні 2021 року кількість пропозицій щодо віддаленої роботи зросла на 37% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Ринок праці краще переніс другий локдаун, введений в березні-квітні, оскільки кількість вакансій зросла на 28%, в порівнянні з обмежувальними заходами рік тому.
Про це повідомляє сервіс з пошуку роботи Jooblе, інформує UAINFO.org.
Відзначається, що готовність ринку і громадян до локдаун торік і цього року відрізняються.
Сайт з пошуку роботи Jooble порівняв ці два локдауни, щоб виявити, наскільки змінився та адаптувався український ринок праці до обмежень, які його торкнулися.
Перше, що виявили аналітики Jooble, це те, що у 2021 році загальна кількість вакансій роботодавців на 28% перевищила показники локдауна торік.
У топі індустрій з найбільшою кількістю пропозицій по роботі в обидва періоди дослідження були оптова і роздрібна торгівля, виробництво, транспорт і логістика, будівництво та архітектура, IT-сектор.
Прес-служба повідомила, що під час локдауну у 2020 році роботодавці найчастіше шукали менеджерів з продажу, кур'єрів, охоронців, продавців-консультантів (переважно на ринки) і торгових представників.
Читайте також: Есть на свете сказочная страна, где нет безработных и нищих, а бензин дешевле воды. Где же она? ФОТО
Попит роботодавців на таких фахівців спостерігається і цього року, але пріоритет трохи змінився — зараз вони, в першу чергу, потребують продавців-консультантів, потім у вантажників, менеджерів з продажу, охоронців і водіїв таксі.
Що ж стосується попиту людей на роботу, то цього року він виріс всього на 3% в порівнянні з торішнім локдауном. У 2020 люди активно відгукувалися на пропозиції по роботі кур'єром, оператором кол-центру (віддалено), водієм таксі, копірайтером і продавцем-касиром. У 2021 році серед вакансій, які найбільше цікавлять шукачів, — промоутер, кур'єр, консультант-менеджер і адміністратор-менеджер в інтернет-магазини та оператор-консультант.
Згідно з повідомленням, з введенням карантинних обмежувальних заходів більшої популярності набрала віддалена робота.
Читайте також: McDonald's решил платить за собеседования по $50: люди не идут работать
"У березні-квітні 2021 року кількість пропозицій щодо віддаленої роботи зросла на 37% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зараз найчастіше роботодавці шукають віддалених бухгалтерів, копірайтерів, операторів кол-центрів, менеджерів з продажу, операторів ПК. Серед найбільш затребуваних віддалених фахівців торік були веб-дизайнер, менеджер онлайн-магазину, перекладач з англійської мови, оператор кол-центру і бухгалтер", - зазначила прес-служба.
При цьому, попит шукачів на віддалену роботу у 2021 році на 17% менше, ніж у 2020 році. Як минулого року, так і зараз пошукові запити пов'язані з послугами з перекладу, адміністрування онлайн-магазинів, віддаленої бухгалтерії й т. ін.
Також у зв'язку з локдаунами та карантином аналітики Jooble відзначають зростання попиту на вакансії з частковою зайнятістю — це стосується різних підробітків, вакансій на неповний день або півставки. І попит і пропозиція у 2021 році перевищують показники 2020 року на 31% і 23% відповідно.
"Попит серед шукачів і пропозиція роботодавців по роботі з частковою зайнятістю не відрізняються істотно - люди шукають, а роботодавці пропонують роботу, пов'язану з продажами, перекладами з іноземних мов, фізичною працею й т.ін", - сказано в повідомленні
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки