MENU

Україні не варто мати занадто високі очікування від саміту НАТО в червні, – колишній заступник генерального секретаря НАТО Вершбоу

330 13

Україні не варто мати занадто високі очікування від саміту НАТО в червні, – колишній заступник генерального секретаря НАТО Вершбоу

Україні не варто мати занадто високих очікувань від саміту НАТО, який відбудеться у червні, але потрібно домагатися включення її питання в стратегію "НАТО 2030".

Про це заявив американський дипломат, експосол США в Росії, колишній заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу під час онлайн-дискусії "День Європи в Україні", яка відбулась на майданчику Київського безпекового форуму, передає UAINFO.org із посиланням на "Гордон".

Читайте також: Україна очікує від ЄС перегляду політики сусідства та створення нового формату співпраці, – віце-прем’єр-міністр

"Вважаю, що Україна діє правильно, коли підштовхує НАТО до виконання своїх обіцянок. Водночас Україні не варто мати занадто високих очікувань із приводу саміту в червні. Ми маємо розглядати наступні кілька років як період нових можливостей. У нас є нова адміністрація у Вашингтоні, яка однозначно прихильна до суверенітету і незалежності України, готова надавати більше військової підтримки, ніж це було під час адміністрації Обами або Трампа, щоб посилити здатність України стримувати подальшу агресію Росії, яка сьогодні є безпосередньою загрозою", - заявив Вершбоу.

На його думку, із часом ця адміністрація готова підтримати Україну, щоб "зрушити з мертвої точки" в інтеграції в НАТО. За його словами, це може бути включення питання України та Грузії у стратегію "НАТО 2030" і перегляд політики Альянсу за результатами саміту в червні.

Читайте також: Посол ЄС назвав головну для України реформу

Вершбоу зазначив, що країни мають виконати "домашню роботу", щоб відповідати критеріям членства, але таку роботу має виконати й Альянс: визначити, як країни, частина території яких перебуває під окупацією, можуть бути захищені гарантіями за ст. 5 Договору НАТО.

"У рамках стратегії 2030 НАТО має визначити, як інтегрувати системи оборони України та Грузії в системи НАТО, які сили та засоби для цього потрібні, які політичні заходи можуть знадобитися у відповідь на реакцію Росії. Ми добре впоралися з цим завданням, коли починали процес розширення наприкінці 1990-х. Тому Альянс мусить мати інтеграційний план, і я вважаю, що робити кроки для включення цих питань у стратегію 2030 буде правильним", - заявив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини