Хворих на COVID дедалі менше, але восени на українців чекає хвиля нових штамів, – прогноз лікаря-інфекціоніста
Попри спад рівня захворюваності українців на COVID-19, восени слід очікувати на нову хвилю захворюваності, при цьому певну небезпеку становитимуть нові штами вірусу, що будуть вражати не лише легені, але і інші важливі системи органів людини.
Про це в ефірі телеканалу сказав лікар-інфекціоніст Віктор Петров, передає UAINFO.org.
За словами лікаря, наразі спостерігається зменшення рівня захворюваності у зв’язку з тим, що люди більше часу проводять не в закритих приміщеннях, а на відкритому просторі. Але водночас існує ризик того, що у разі високої сезонної міграційної активності населення "буде відбуватись в тому числі міграція штамів вірусу, що є в Бразилії, Азії, у Північній чи Південній Америці".
Читайте також: У Канаді випробовують першу рослинну COVID-вакцину
"Саме тому варто очікувати зростання кількості захворювань на осінь, тому що це прогноз світових вчених щодо певної кількості хвиль, що будуть пов’язані із мутацією вірусу", - сказав він і додав, що мутований вірус окрім легень буде вражати інші системи органів людини.
"Приміром, зараз саме діти хворіють на ураження шлунково-кишкової системи. Вірус мутує і вражає не тільки легені, а й шлунково-кишковий тракт. Проте щодо мутацій коронавірусної інфекції, то вкрай важливо, що азіатські штами на щастя є не такими агресивними, як очікували вчені", - пояснив він.
Читайте також: "Без вакцин пандемія триватиме п’ять років". Чому купляти довідки про щеплення від COVID-19 – не варіант – пояснює вчений
Віктор Петров водночас зауважив, що суспільству слід адаптуватись до життя із коронавірусом, і чимало людей вже позбулись "цього страху захворіти на COVID і навчились комунікувати між собою в умовах карантину".
"Тому моя думка як фахівця: нам потрібно бути щепленими, слід боротись за набуття колективного імунітету, а хто перехворів – вони мають менше шансів померти від коронавірусу, тому що вони матимуть більш потужний захист. В цілому легкий оптимізм вчених пов'язаний з тим, що не дивлячись на велику кількість захворювань в Азії, агресивність вірусу не така висока, якою ми її бачили влітку 2020 року", - завершив лікар-інфекціоніст.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки