MENU

"Карантинні кошти" для ФОПів скінчились через урядову помилку планування", – експерт

575 1

"Карантинні кошти" для ФОПів скінчились через урядову помилку планування", – експерт

Пенсійний фонд України призупинив виплату ФОПам одноразової грошової допомоги із державного бюджету у розмірі 8 тисяч гривень через брак коштів, але такі виплати у зв’язку із впровадженням локдауну буде забезпечено всім заявникам після відповідного рішення уряду і виділення додаткових коштів на забезпечення виплат.

Про це у ефірі українського телеканалу сказала Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, передає UAINFO.org.

Так, одноразову грошову допомогу із державного бюджету у розмірі 8 тисяч гривень отримали 175 тис. осіб, загальна сума якої складає 1,4 млрд грн. Всього на отримання допомоги надійшло 320 тисяч заявок, а кошти отримали лише трохи більше половина заявників.

За її словами, кошти на виплати скінчились, вірогідно, через помилку планування Кабміну.

"Важко сказати, чому не розрахували – чи тому що не було грошей, або не очікували масштабів звернень. Очевидно, що мали місце просто проблеми із плануванням виділяння коштів", - сказала вона.

Читайте також: Милованов пояснив, коли варто застосовувати державне регулювання в ринковій економіці

Лідія Ткаченко зауважила, що всі заявники отримають "карантинні кошти" у випадку відповідного рішення уряду, який спрямує додаткові кошти на спеціальний рахунок Пенсійного фонду України, який у свою чергу продовжить виплати всім заявникам.

"Карантинні кошти виплатять. Але для цього має бути рішення уряду про спрямування коштів на спеціальний рахунок Пенсійного фонду України з державного бюджету. Фактично, це відбудеться "автоматом", бо йдеться про міжбюджетні відносини. Очевидно, що доведеться почекати із допомогою, але її мають виплатити всім, хто подав заявки", - зауважила експерт.

Читайте також: Банки начали снимать деньги с карт за долги по ЖКХ и штрафы без подтверждения

Коментуючи питання, чи обґрунтований розмір виплат і релевантний відповідно до потреб підприємців, Лідія Ткаченко зауважила, що "допомога не повинна перекривати всі збитки бізнесу чи допомагати розвивати його".

"Мова іде про, що називається, виключно допомогу на прожиття. Це не ані порятунок бізнесу, ані інвестиція – це просто кошти на прожиття, щоб було що людям їсти. Тому що у локдаун постраждав бізнес саме тих видів діяльності, що є найбільш уразливим: заклади громадського харчування, торгівля тощо", - завершила вона.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини