MENU

"Метод оперативного реагування, а не вирок без суду і слідства", – політолог про санкції РНБО

337 1

"Метод оперативного реагування, а не вирок без суду і слідства", – політолог про санкції РНБО

Підписання президентом України рішення РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів у вигляді санкцій є методом швидкого реагування на реальні загрози для країни, поки правоохоронна та судові системи розглядатимуть ті чи інші справи протягом тривалого часу, і у свою чергу не є порушенням прав людини.

Про це в ефірі телеканалу сказав політолог Кирило Сазонов, передає UAINFO.org.

"РНБО і санкції – це метод швидкого реагування. Неповоротка судова і правоохоронна системи не можуть впоратись із викликами, коли все навколо стрімко змінюється. Таким чином РНБО стало ефективним методом швидкого реагування, що не скасовує необхідності щодо кожного конкретного випадку відкриття кримінальних справ, розслідування і винесення вердикту судом", - сказав він, коментуючи низку рішень РНБО щодо застосування персональних санкцій.

За його словами не варто сприймати рішення РНБО як такі, що порушують права людини, і застосовуються як вирок без суду і слідства.

"Поки триватиме суд у тій чи іншій справі за умови роботи сильної команди адвокатів, важливі рішення будуть затягуватись. Але ми бачимо, що запровадження санкцій РНБО дозволили припинити проросійську пропаганду і можливість впливати на ситуацію у людей, пов’язаних із Росією", - сказав політолог.

Читайте також: РНБО зацікавилася підвищенням тарифів, власниками газзбутів і обленерго: Данілов просить Шмигаля підготувати інформацію. ДОКУМЕНТ

Кирило Сазонов окрему увагу звернув на вкрай небезпечну ситуацію на окупованих територіях, що є непідконтрольними владі України.

"Ватажки ОРДЛО існують як паралельні системи влади. Без сумніву, тут необхідна робота правоохоронних органів і рішення суду, але як превентивні заходи санкції цілком працюють", - додав він.

"Загалом санкції не увалюються "з повітря", бо комусь так хочеться. Правоохоронці дають свій висновок щодо кожного конкретного випадку. І щоб РНБО рекомендувало Президенту запровадити санкції, РНБО слід мати якесь підґрунтя: ще не рішення суду, але серйозні підстави, які обґрунтовують правоохоронці", - пояснив Кирило Сазонов.

Читайте також: Віцепрем'єр пояснив, чому РНБО має право запроваджувати санкції проти українців

Політолог окремо вказав на те, що запровадження таких санкцій є вкрай логічним з огляду на те, що Україна звертається щодо необхідності посилення санкцій з боку ЄС і США.

"Ми не можемо на дипломатичному рівні вимагати якихось санкцій від ЄС і США, якщо самі не виступаємо першими у цьому напрямку. Тобто, ми задаємо тренд у цьому випадку", - завершив він.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини