MENU

В Україні 90% печива на прилавках – небезпечне для життя: як не купити фальсифікат

1532 0

В Україні 90% печива на прилавках – небезпечне для життя: як не купити фальсифікат

В Україні лише кілька тижнів тому виявили печиво з небезпечною для здоров'я пальмовою олією. Усю продукцію вилучили з прилавків, але експерти зазначають: така ситуація – не рідкість. За їхніми словами, 90% такого товару на ринку несе потенційну загрозу здоров'ю споживачів.

Як повідомляє UAINFO.org, в тому, чим небезпечний фальсифікат і як вибрати гарне печиво, дізнавалось видання Оbozrevatel.

Що небезпечного може бути в печиві?

Купуючи печиво, перш за все, звертайте увагу на склад. Як розповідає виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов, у складі якісного печива має бути передусім вершкове масло або маргарин. Якщо немає і того й іншого – потрібно дивитися, чим їх замінили.

"Можуть замінювати пальмовою або кокосовою олією. Є технічні умови, і ними грають. Якщо взяти печиво, яке коштує 5 грн за пачку, з якимись смаковими добавками, ви зберете в собі цілий клубок хімії з консервантами. Якщо йде ціла "таблиця Менделєєва" в складі продукту, я про якість та безпеку не кажу", – зазначив він.

Читайте також: Риба, м'ясо та "молочка": які фальсифікати найчастіше везуть в українські школи та магазини

Глава правління ГО "Споживча довіра" Олена Куликова також зазначає, що найбільш поширена проблема печива – заміна компонентів вихідної сировини або використання не дуже якісної сировини: "Є проблеми з борошном. Якщо воно не якісне, тісто "доводять" до потрібних показників за рахунок хімічних добавок, всіляких розпушувачів".

Як відіб'ється таке печиво на нашому здоров'ї?

З'ївши неякісне печиво, людина здебільшого відразу не відчує серйозних наслідків.

"Можна отруїтися будь-яким продуктом, якщо з'їсти його в необмежених кількостях, – говорить Куликова. – Але за нормальних умов від печива точно не помремо, заворот кишок не отримаємо".

Водночас ці речовини будуть накопичуватися в організмі й підривати здоров'я поступово. Крім того, печиво – продукт, який сам по собі для людини не корисний. Як розповіла раніше виданню експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко, у печиві велика кількість цукру і жирів, що може спричинити алергію, серцево-судинні та онкологічні захворювання.

"90% печива, яке реалізується, є потенційно небезпечним, тому що там є борошно вищого ґатунку, величезна кількість цукру, рослинні олії або маргарин, або кондитерський жир чи замінник жиру", – говорить Сидоренко.Де і яке печиво купувати?

Як стверджує Несміянов, деякі мережі супермаркетів досить відповідально ставляться до товару, який реалізовують. Якщо лабораторно буде підтверджено, що товар не відповідає показникам якості та постачальник "підставив" мережу, його оштрафують і виведуть з асортименту.

Читайте також: В Україні кожен п'ятий літр бензину – фальсифікат: що продають на заправках

"Якщо ж ви купуєте на базарах, уздовж вулиць – це на ваш страх і ризик, – говорить Несміянов. – На такому печиві зазвичай немає навіть дати виробництва. Незрозуміло, коли воно зроблене, або ж попадається прострочення. У мене був випадок, коли ми кілька років тому перевіряли ринки на Троєщині. Я бачив ящики з печивом, у якого 5 років протермінування. І з цим печивом нічого не відбувається. Мені цікаво, що лежить в основі такого печива? Машини розвалюються за рік-два, а печиво 5 років лежить, і зовнішній вигляд не змінюється".

Де б ви не вирішили купувати печиво – краще брати вже розфасоване і запаяне. Якщо ж берете на вагу – є шанс купити несвіже. "Беруть із протермінованого, досипають у нову коробку і продають під виглядом свіжого", – говорить Несміянов.

До всього, якщо печиво не фасоване, то під час продажу на нього можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми, каже Куликова: "Якщо печиво продавалося у відкритій коробці десь на ринку, а там, не дай Боже, голуби, пацюки, кішки та все інше – вони можуть занести туди якусь інфекцію. Також люди ходять, чхають, потрапляє волосся, і так далі. Тоді ми можемо зіткнутися з незворотними наслідками".

Як вибрати гарне печиво?

Визначити якість печива на око буває досить складно. Але разом з тим погане печиво можна відразу відчути на смак.

"Якщо є можливість спробувати печиво – пробуйте, – говорить Куликова. – Якщо є присмак прогірклості, воно несвіже, й краще його не купувати. Також не купуйте печиво, якщо термін придатності добігає кінця. В ньому можуть розпочатися процеси окислення, розвиватися патогенні бактерії".

Читайте також: Якість йогуртів та кефірів перевіряють значно рідше, аніж інших молочних продуктів – експерт

Також варто пам'ятати, що печиво не любить вологу. Навіть якщо воно якісне за складом, але зберігалося у вогкості, може швидко покритися пліснявою. Тому якщо печиво вологе, купувати його не варто.

Найкраще, на думку експертів, купувати печиво без добавок. Хоч воно поступається за смаковими властивостями, але в такому разі менше шансів придбати замість ласощів "таблицю Менделєєва".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини