Україна не змогла ефективно використати транзит вуглеводнів із Росії до ЄС як свій найбільший козир, – експерт
З будівництвом "Північного потоку-2" та інших транзитних магістралей Україна втратила роль транзитної країни-монополіста, що мала з часів СРСР. Проте за цей час Україна так і не змогла скористатись цим великим козирем на міжнародній арені.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав Євген Добряк, експерт-міжнародник, передає UAINFO.org.
"Україна має визнати, що вона втратила транзитний потенціал, що мала з часів СРСР. Так, транзит вуглеводнів до Європи через Україну знизився на 38% – внаслідок будівництва "Турецького потоку", "Північного потоку-1" і згодом "Північного потоку-2", - сказав він.
За словами експерта, проєкт "Північний потік-2" буде завершений, адже "це є позицією США і предметом домовленостей женевських перемовин між Байденом і Путіним".
Читайте також: Лише адміністрація Байдена і США можуть зупинити "Північний потік-2" – Зеленський
"Залишилось побудувати 120 км магістралі. Крім Газпрому залучено велику кількість транснаціональних енергетичних корпорацій, які інвестували у проєкт чималі технічні ресурси та кошти", - зазначив він.
За словами Євгена Добряка, монополізація проходження вуглеводнів через територію України відігравала дестабілізуючу роль щодо Росії і ЄС, але Україна "не змогла використати адекватно великий козир на міжнародній арені".
Читайте також: Нужно сказать спасибо Байдену за его решение по "Северному потоку-2" – мнение
"Звісно, цілком правильно, що Російська Федерація диверсифікувала систему постачання газу до Європи, щоб уникнути потенційних газових воєн, що мали місце раніше", - завершив він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки