MENU

Лише 3% українців згодні визнати анексію Криму в обмін на мир на Донбасі – опитування

298 1

Загалом 18% громадян вважають, що заради миру варто погоджуватися на будь-які компроміси.

Лише 3% українців вважають, що заради миру на Донбасі можна було б офіційно погодитися з анексією Росією Криму.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, що були оприлюднені під час прес-конференції у Києві на тему: "Від Парижа до Женеви: як змінилася думка українців про російсько-українську війну за два роки президентства Зеленського".

Як зазначили соціологи, серед громадян немає однозначної думки щодо шляхів досягнення тривалого миру на Донбасі, інформує UAINFO.org.

«Тож однаково популярні варіанти - і продовження дипломатичного тиску на Росію і "ДНР" та "ЛНР", посилення всіх можливих санкцій (20%), і зміцнення економічного та військового потенціалу України, повна ізоляція окупованих територій (19%)», - сказано у прес-релізі за результатами опитування.

Ще 20% респондентів не можуть визначитися з тим, яким чином можна було б досягнути стабільного миру в регіоні.

"Прямі переговори з самопроголошеною владою підтримують в цьому контексті тільки 13% громадян, хоча на сході цей показник вищий - 24%", - зауважують соціологи.

При цьому суспільство "категорично не сприймає ідею де-факто відмовитися від повернення Криму "в обмін" на часткове або повне врегулювання конфлікту на Донбасі".

Так, лише 7% опитаних вважають, що тривалого миру на Донбасі можна було б досягнути шляхом таких поступок Росії як автономія Донбасу і "відмова" від повернення Криму.

Читайте також: "Я не можу сьогодні сказати відверто, що нам не потрібен Донбас. Нам потрібні люди Донбасу", – Кравчук

"Ще менше - 3% населення - вважають, що заради миру на Донбасі можна було б офіційно погодитися на анексію Криму", - йдеться у прес-релізі.

Лише 18% українців вважають, що заради миру варто погоджуватися на будь-які компроміси. Ще 46% переконані, що заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі.

"Хоча позиція "йти на компроміси, але не на всі" лишається найбільш поширеною, на регіональному рівні вона зазнала істотних змін. Зокрема, у західному макрорегіоні спостерігається істотна радикалізація настроїв. Тепер тут однаково популярні шлях вибіркових компромісів (37%) і радикальна позиція - мир на Донбасі може бути встановлений тільки з позиції сили, коли переможе одна зі сторін (36%)", - констатують соціологи.

Читайте також: Арестович назвав умови зміни позиції України щодо води для Криму. МЗС різко відреагував

При цьому "компромісний" підхід втратив близько 20% прихильників, у порівнянні з 2019 роком.

Так само відчутних змін зазнали і суспільні настрої на сході, де відбулося істотне зменшення кількості прихильників "вибіркових компромісів": від 66% у листопаді 2019 році до 39% у травні 2021 року. Паралельно зросла орієнтація на будь-які компроміси заради миру: від 18% до 33% відповідно.

В центрі і на півдні настрої стабільніші: більшість за "компроміси, але не всі" - 52% і 60% відповідно).

"На заваді компромісу для досягнення миру на Донбасі стоїть відмова і небажання керівництва Росії домовлятися - так вважають 62% громадян. Українську сторону у небажанні припиняти війну і виконувати Мінські домовленості звинувачують 19%, більшість із них - мешканці сходу (35% жителів макрорегіону) та півдня (27%). В електоральному розрізі - виборці ОПЗЖ", - наголошується у прес-реліз.

Також опитані висловили думку, що політичне майбутнє тимчасово окупованих територій - у складі України і на тих самих умовах, що й раніше. На цьому наполягають 55% громадян. При цьому такий варіант набирає абсолютну або відносну більшість в усіх макрорегіонах. По 13% опитаних окремо виступають за повернення цих територій на умовах автономії або іншої форми більшої незалежності від Києва. Ідея з незалежністю самопроголошених утворень або їхнім приєднанням до Росії, як і раніше, має мінімальну підтримку на рівні похибки, констатували соціологи.

Загальнонаціональне дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Деморатичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва з 14 по 19 травня в усіх регіонах України за винятком окупованих Криму, Донецької та Луганської областей. Було опитано 2 тис. 020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини