Байден назвав суверенітет України серед "червоних ліній", які він збирається озвучити Путіну
The White House / Flickr
У понеділок президент США Джо Байден заявив про свою рішучість зайняти тверду позицію за два дні до зустрічі зі своїм російським колегою Владіміром Путіним, пообіцявши провести "червоні лінії".
Виступаючи після саміту 30 лідерів НАТО і наполягаючи на їх повній підтримці в зустрічі з главою Кремля, Байден визнав, що в середу в Женеві йому доведеться зіткнутися із серйозним противником, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.
"Він розумний, він крутий, і я виявив, що він, як то кажуть, гідний супротивник", - сказав Байден, передає Reuters.
Президент США заявив, що Китай і Росія намагаються розколоти трансатлантичний альянс, і що, хоча він і не прагне до конфлікту з Росією, НАТО відповість, якщо Москва "продовжить свою шкідливу діяльність".
Читайте також: Україна змінила тактику щодо вступу до НАТО
У тих випадках, коли Вашингтон і Москва не згодні, він "прояснить, в чому полягають червоні лінії", - сказав він.
Однією з них був "суверенітет і територіальна цілісність України".
Байден пообіцяв, що, зіткнувшись з «агресивними діями» з боку Росії, "ми збираємося дати Україні можливість підтримувати свою фізичну безпеку".
Він також пообіцяв підтримати Україну в її конфлікті з Москвою, хоча і ухилився від зобов'язань щодо того, чи зможе Київ якось приєднатися до НАТО.
Читайте також: Саміт НАТО закликав Росію припинити підтримку бойовиків на Донбасі
Байден заявив, щоб отримати План дій щодо членства в НАТО і стати частиною Альянсу, Україні необхідно відповідати критеріям і переконати всіх членів НАТО.
Хоча все ще існують відмінності в стратегіях того, як вести себе з Китаєм на Заході, Байден сказав, що НАТО було об'єднано під керівництвом США. «Америка повернулася», - сказав він, намагаючись запевнити європейців в тому, що популіст, подібний Трампу, не повернеться в Білий дім через чотири роки.
У підсумковому комюніке Брюссельського саміту НАТО сказано, що Альянс підтверджує рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна і Грузія можуть отримати ПДЧ НАТО.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки