MENU

Рада звільнила від кримінальної відповідальності за несплату податків при подачі одноразової добровільної декларації

382 0

Рада звільнила від кримінальної відповідальності за несплату податків при подачі одноразової добровільної деклараціїЗа прийняття закону проголосували 257 народних депутатів України / фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Верховна Рада України звільнила від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів при подачі разової добровільної декларації.

Як передає кореспондент УНІАН, за прийняття закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу України у зв'язку з внесенням змін до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" (реєстраційний №5156) проголосували 257 народних депутатів України, інформує UAINFO.org. 

Ним передбачено зміни до Кримінального кодексу, якими встановлено, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та сплата узгодженої суми збору є підставою для звільнення декларанта від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) (ст. 212 Кримінального кодексу України) або за ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ст. 212-1 КК).

При цьому вводиться кримінальна відповідальність за незаконне розголошення, передачу або надання доступу до інформації, що міститься в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Читайте також: Верховная Рада одобрила налоговую амнистию

Змінами до Кримінального процесуального кодексу запроваджено для декларантів гарантії неприпустимості використання документів, отриманих у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування як докази на підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ст. 212 та ст. 212-1 КК.

У пояснювальній записці зазначається, що для забезпечення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами активів законом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

КпАП доповнено новою ст. 22-1, якою встановлюється перелік порушень, які не підлягають адміністративній відповідальності.

Читайте также: Сазонов: Последствия налоговой амнистии Гетманцева для рейтинга Зеленского будут катастрофическими

Йдеться про вчинення правопорушень, передбачених ст. 155-1 "Порушення порядку проведення розрахунків", ст. 162 "Порушення правил про валютні операції", ст. 162-1 "Порушення порядку здійснення валютних операцій", ст. 163-1 "Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків" (щодо самозайнятих осіб), ст. 163-2 "Неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)" (щодо самозайнятих осіб у частині сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску), ст. 163-4 "Порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи" (щодо самозайнятих осіб), ст. 163-15 "Порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги)" (щодо самозайнятих осіб), ст. 165-1 "Порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо самозайнятих осіб), ст. 166-6 "Порушення порядку припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця" (щодо самозайнятих осіб).

Відзначається, що прийняття даного закону обумовлено внесенням змін до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів і підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразового збору до бюджету і не зажадає внесення змін до інших законів України.

15 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб.

Того ж дня, 15 червня 2021 року, Рада схвалила проект закону про віднесення збору з одноразового добровільного декларування до доходів загального фонду державного бюджету.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини